Hugo Ista w ŁKS II Łódź

Drużyna

Hugo Ista w ŁKS II Łódź

01.08.2022

01.08.2022

Hugo Ista został nowym zawodnikiem występujących w trzeciej lidze rezerw ŁKS-u. Nasz klub podpisał z 19-letnim pomocnikiem trzyletnią umowę.

Zawodnik ŁKS-u urodził się w Liège. Jego ojciec jest Belgiem, a matka Polką i on sam również mówi po polsku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Standard de Liège, Seraing oraz St. Truidense. Nieco później Hugo Ista występował w juniorskich drużynach belgijskiego KAS Eupen (U18) i RFC Seraing (U21), a w międzyczasie spędził półtora roku w holenderskim MVV Maastricht (U21). W 2020 roku otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 17 prowadzonej przez Marcina Dornę.

Nowy piłkarz drużyny trenera Marcina Matysiaka jest ofensywnym pomocnikiem. To  dobrze wyszkolony technicznie zawodnik występujący w środku pola najczęściej na pozycji nr „10”. Na boisku operuje prawą, ale i lewą nogą, a do jego atutów należą strzał z dystansu i dokładne prostopadłe podanie.

Hugo Ista (piłkarz ŁKS II Łódź): Dla mnie to zaszczyt. Zawsze chciałem grać w Polsce. Teraz dostałem taką szansę i dam z siebie wszystko. Oczywiście jak najszybciej chciałbym awansować do pierwszej drużyny, lecz na razie skupiam się na grze w trzecioligowej drużynie, której zamierzam pomóc dobrą postawą na boisku.

W nowym sezonie 19-letni pomocnik będzie reprezentował barwy trzecioligowego zespołu ŁKS II Łódź. Nasz klub podpisał z Hugo Ista trzyletni kontrakt.