Drużyna

Z kim zagra ŁKS? W piątek losowanie Fortuna Pucharu Polski

27.07.2022

27.07.2022

Z kim zagra ŁKS? W piątek losowanie Fortuna Pucharu Polski

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Już w piątek poznamy pierwszego rywala piłkarzy ŁKS-u w 69. edycji rozgrywek, które wyłonią zdobywcę Pucharu Polski. Losowanie I rundy Fortuna Pucharu Polski rozpocznie się o godz. 12 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W piątkowym losowaniu weźmie udział czternaście drużyn ekstraklasy (zespoły, które zajęły miejsca 5-18 w ubiegłym sezonie), szesnastu najlepszych pierwszoligowców sezonu 2021/2022 (w tym ŁKS), triumfatorzy pucharów regionalnych oraz zwycięzcy meczów rundy występnej. Lech Poznań, Raków Częstochowa (obrońca trofeum), Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk przystąpią do rywalizacji od II rundy.

O tym, kto zagra na własnym boisku decyduje kolejność w losowaniu (to w przypadku drużyn z tego samego szczebla rozgrywkowego), albo szczebel rozgrywkowy (gospodarzem jest zespół z niższej ligi wg sezonu 2022/2023). O awansie do drugiej rundy decyduje tylko jeden mecz. W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry zarządzana jest dogrywka (2×15 minut), a jeśli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia seria rzutów karnych. Każda drużyna może dokonać zmiany pięciu zawodników i w każdej też na boisku musi przebywać dwóch zawodników o statusie młodzieżowca.

W poprzedniej edycji tych rozgrywek ełkaesiacy wyeliminowali ekstraklasową Cracovię (0:0, k. 4:1), a następnie odpadli z rozgrywek po porażce z innym przedstawicielem PKO Ekstraklasy, czyli Zagłębiem Lubin (0:1). Przypomnijmy, że piłkarze ŁKS-u triumfowali w tych rozgrywkach w 1957 roku, a w finale wystąpili dotąd w sumie dwukrotnie (1957 i 1994).

Uczestnicy I rundy Fortuna Pucharu Polski (wg sezonu 2021/2022):

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice, Wisła Płock, Radomiak Radom, Górnik Zabrze, Cracovia, Legia Warszawa, Warta Poznań, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Stal Mielec, Śląsk Wrocław, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Wisła Kraków, Górnik Łęczna

Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica, Widzew Łódź, Arka Gdynia, Korona Kielce, Odra Opole, Chrobry Głogów, Sandecja Nowy Sącz, GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, ŁKS Łódź, Resovia, GKS Tychy, Skra Częstochowa, Puszcza Niepołomice, Zagłębie Sosnowiec, Stomil Olsztyn

Zwycięzcy pucharów regionalnych: Lechia Dzierżoniów, Chełmianka Chełm, Lechia Zielona Góra, RKS Radomsko, Legia II Warszawa, Stal Stalowa Wola, Ruch Wysokie Mazowieckie, Rekord Bielsko-Biała, ŁKS Łagów, GKS Wikielec, Polonia Środa Wielkopolska, Pogoń II Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Start Jełowa, Bałtyk Gdynia, Wieczysta Kraków

Zwycięzcy meczów rundy wstępnej: Górnik Polkowice, Ruch Chorzów, Motor Lublin oraz GKS Jastrzębie lub Sokół Ostróda, Stal Rzeszów lub Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Chojniczana Chojnice lub Hutnik Kraków, Wigry Suwałki lub KKS 1925 Kalisz, Radunia Stężyca lub Wisła Puławy, Lech II Poznań lub Pogoń Siedlce, Garbarnia Kraków lub Olimpia Elbląg