Z Legią we wtorek 9 lutego

20 / 01 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Poznaliśmy termin meczu ŁKS-u z Legią Warszawa w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie rozpocznie się we wtorek 9 lutego o godz. 20.30.

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował w środę, że wyznaczone zostały terminy rozegrania meczów 1/8 Fortuna Pucharu Polski.

W trakcie grudniowego losowania los skojarzył ełkaesiaków z Legią Warszawa, czyli aktualnym mistrzem Polski i liderem PKO Ekstraklasy. Spotkanie łodzian z zespołem ze stolicy zostanie rozegrane na stadionie w al. Unii 2 we wtorek 9 lutego. Początek meczu o godz. 20.30.

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Wojciecha Stawowego w drodze do 1/8 finału wyeliminowali ekstraklasowy Śląsk Wrocław (2:2, kr. 4:1) oraz trzecioligową Unię Janikowo (2:0) i w sumie już po raz trzydziesty dziewiąty dotarli do 1/8 finału Pucharu Polski.

Po raz ostatni „Rycerze Wiosny” przebrnęli przez 1/8 finału i tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski 19 lat temu. Piłkarze ŁKS-u triumfowali w tych rozgrywkach tylko raz – w 1957 roku.

Wśród szesnastu drużyn, które dotarły do tego etapu w bieżącej edycji rozgrywek znalazło się dziesięciu przedstawicieli PKO Ekstraklasy, pięć zespołów Fortuna 1 Ligi (w tym ŁKS) oraz jeden drugoligowiec.

Wszystkie pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski:

9 lutego (wtorek)

• 14:30, Puszcza Niepołomice – Lechia Gdańsk