Klub

Wystartowała Fantasy 1. LIGA. Zapraszamy do zabawy!

22.02.2019

22.02.2019

Wystartowała Fantasy 1. LIGA. Zapraszamy do zabawy!

Pierwszoligowcy na boiska wybiegną 1 marca, ale już dziś można stworzyć swoją drużynę w konkursie Fantasy 1. LIGA i sprawdzić się w roli menedżera. Warto spróbować, bo na najlepszych czekają nagrody.

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować (jeżeli brałeś udział w poprzedniej edycji, wystarczy, że się zalogujesz) i z piłkarzy grających na co dzień w rozgrywkach Fortuna 1 Liga stworzyć swój zespół. Osiągnięcia uczestnika konkursu zależą od wyników (bramki, asysty, inne), jakie uzyskają wybrani przez niego zawodnicy w prawdziwych ligowych meczach.

Adres menedżera: fantasy.polsatsport.pl

Tworzenie drużyny

Kupujemy piętnastu piłkarzy (2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników, 3 napastników), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 28 wirtualnych złotych, a także o tym, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 3 graczy!

Po zakupie 15 piłkarzy decydujemy, którzy będą grać w podstawowym składzie, a którzy powędrują na ławkę rezerwowych. Żeby zawodnika z rezerwy przesunąć do składu podstawowego, musimy najechać kursorem na jego koszulkę, złapać ją i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodnika na diagramie boiska, który zostanie rezerwowym.

Kolejnym krokiem jest wybór kapitana (punktuje podwójnie) i jego zastępcy (punktuje podwójnie, jeśli nie zagra kapitan).

UWAGA! Do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu rundy wiosennej, czyli do piątku 1 marca, do godz. 17:30, możemy robić dowolną liczbę transferów, zmieniać ustawienie piłkarzy na boisku (1-3-4-3, 1-3-5-2, 1-4-4-2, 1-4-5-1, 1-4-3-3, 1-5-3-2, 1-5-4-1), kapitana i jego zastępcę, przesuwać zawodników do składu rezerwowego i odwrotnie.

Ligi prywatne

Każdy uczestnik zabawy może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników konkursu. Każda liga prywatna ma swój własny ranking. Są dwa rodzaje lig prywatnych – klasyczne i head-to-head. W tych pierwszych o kolejności w lidze decyduje suma punktów w konkursie, natomiast w drugich – co kolejkę zdobywamy do klasyfikacji ligi albo 3 punkty (zwycięstwo), albo 1 (remis). To wszystko zależy od tego, jak zakończy się nasz pojedynek z innym uczestnikiem ligi.

Rezerwowi

W rezerwie zawsze będziemy mieć bramkarza i trzech zawodników z pola. Jeżeli podstawowy bramkarz nie zagra, punktować za niego będzie bramkarz rezerwowy – jeżeli oczywiście grał w kolejce. W przypadku zawodników z pola liczy się kolejność. Pierwszeństwo w zastępowaniu niegrających zawodników z pierwszego składu ma rezerwowy z numerem 1. Jeżeli nie grał ktoś ze składu podstawowego, a także pierwszy rezerwowy, to do punktacji zaliczać się będą zdobycze rezerwowego z numerem 2 itd.

Nagrody

Pula nagród w klasyfikacjach konkursowych wynosi niemal 2000 złotych, ale to nie wszystko. Od 24. kolejki startuje liga specjalna pod nazwą FORTUNA CUP, gdzie czekają kolejne nagrody – 1000 złotych.

Ponadto trzech najlepszych menedżerów klasyfikacji generalnej otrzyma oryginalne koszulki meczowe wybranego pierwszoligowego klubu. Podobną koszulkę przewidziano również dla administratora najlepszej klasycznej ligi prywatnej.

Koniecznie zaglądajcie do działu AKTUALNOŚCI. To tam będą się pojawiać informacje o kolejnych nagrodach. Np. podwójnych biletach VIP na wybrane mecze Fortuna 1 Liga.

Punktacja

Bramki:

 • napastnicy: 4 punkty
 • pomocnicy: 5 punktów
 • obrońcy: 6 punktów
 • bramkarze: 8 punktów
 • tylko bramkarze i obrońcy – po minus 1 punkt za każdą straconą bramkę z wyłączeniem pierwszej

Asysty:

 • napastnicy i pomocnicy: 3 punkty
 • obrońcy: 4 punkty
 • bramkarze: 6 punktów

Mecz bez straconej bramki:

 • obrońcy i bramkarze: 3 punkty
 • pomocnicy: 1 punkt

Za udział w meczu:

 • piłkarz ze składu podstawowego: 2 punkty
 • piłkarz ze składu rezerwowego: 1 punkt

Rezultat spotkania:

 • zwycięstwo drużyny: 2 punkty
 • remis: 1 punkt

Karne:

 • obrona rzutu karnego: 4 punkty
 • wywalczenie rzutu karnego: 2 punkty
 • niewykorzystany rzut karny: minus 3 punkty
 • bramka samobójcza: minus 3 punkty
 • spowodowanie rzutu karnego: minus 2 punkty

Kartki:

 • Żółta kartka: minus 1 punkt
 • Czerwona kartka: minus 3 punkty