Wypowiedzi po meczu z Zagłębiem

29.04.2023

Wypowiedzi po meczu z Zagłębiem

„Zabrakło jakości z przodu w kluczowych momentach.” Po piątkowym starciu Zagłębia Sosnowiec z ŁKS-em spotkanie podsumowali trener gospodarzy Marcin Malinowski, opiekun łodzian Kazimierz Moskal oraz pomocnik lidera Damian Nowacki.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Zabrakło nam jakości z przodu w kluczowych momentach. Musimy ten kubeł zimnej wody, który się na nas wylał, odpowiednio przetrawić i przygotować się jak najlepiej do następnego meczu. Po 25. minucie robiliśmy wszystko, żeby przejąć inicjatywę, ale nic z tego nie wynikało. Posiadaliśmy piłkę, lecz nasza przewaga nie przekładała się na dobre sytuacje.

Marcin Malinowski (trener Zagłębia): ŁKS nieprzypadkowo jest na pierwszym miejscu i to udowodnił, zwłaszcza w drugiej połowie. Zrobiliśmy na boisku harówkę i takie Zagłębię Sosnowiec chciałbym widzieć w każdym meczu. Ogromny szacunek dla chłopaków za to, co dziś zrobili.

Po szkoleniowcach głos zabrał także Damian Nowacki, piłkarz ŁKS-u.

Damian Nowacki (piłkarz ŁKS-u): Musimy wziąć na klatę tę porażkę. […] Ciężko pracowaliśmy na to, żeby znaleźć się w tym miejscu i nie możemy jednym spotkaniem tego zaprzepaścić, więc należy udowodnić, że porażka w Sosnowcu jest wypadkiem przy pracy.