Aktualności

Wyniki ostatnich badań na obecność wirusa SARS-CoV-2

9
26 / 10 / 2020

W weekend objęta kwarantanną już tydzień temu drużyna ŁKS-u została poddana badaniom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Testy dwóch kolejnych zawodników wskazały wynik pozytywny, więc w izolacji domowej przebywa teraz w sumie sześciu naszych piłkarzy.

To już trzecia grupa ełkaesiaków, która przeszła badania na obecność wirusa SARS-CoV-2, po tym jak tydzień temu test wykazał wynik pozytywny u dwóch naszych piłkarzy i jak po środowych badaniach do wspomnianej dwójki dołączyło jeszcze dwóch kolejnych zawodników.

W ubiegłą sobotę poddano badaniu najliczniejszą grupę, bo ta składała się z zawodników oraz szkoleniowców przebywających od tygodnia na kwarantannie, ale nie wykazujących dotąd niepokojących objawów.

Te ostatnie wykonane w sobotę testy wskazały wynik pozytywny u dwóch kolejnych piłkarzy, więc w naszym zespole jest dziś w sumie sześciu zarażonych koranwirusem zawodników. Wspomniani piłkarze czują się dobrze i przebywają w tzw. izolacji domowej.

W przypadku sześciu innych osób wykonane w weekend testy nie wskazały jednoznacznego wyniku i trzeba je będzie powtórzyć w poniedziałek.

– Wynik nierozstrzygnięty oznacza, że nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy osoba jest zakażona. W tym przypadku albo doszło do kontaminacji próbki, albo został wykryty gen wirusa, lecz na razie w niskim stężeniu. Dziać się tak może wtedy, gdy test wykonany jest za wcześnie – wyjaśnia dr Rafał Długozima, lekarz ŁKS-u.

Pozostali piłkarze (czyli wszyscy ci, w przypadku których badanie jednoznacznie wskazało wynik negatywny na obecność wirusa) w najbliższy poniedziałek po kilkudniowej przerwie wrócą do zajęć treningowych.

Treningi będą się odbywać w reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich obowiązujących środków bezpieczeństwa. Klub, pragnąc zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem, wprowadził w trosce o zdrowie piłkarzy dodatkowe zasady funkcjonowania pierwszej drużyny w okresie pandemii, z którymi zawodnicy zostali już zaznajomieni.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]