Wszyscy zdobywcy goli dla ŁKS na zapleczu ekstraklasy. „Sekul” w czołówce

Drużyna

Wszyscy zdobywcy goli dla ŁKS na zapleczu ekstraklasy. „Sekul” w czołówce

17.11.2020

17.11.2020

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Po raz pierwszy publikujemy pełną listę zdobywców wszystkich goli dla ŁKS-u na zapleczu ekstraklasy. Na czele tej klasyfikacji Jerzy Sadek, a warto dodać, że w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych znalazł się też Łukasz Sekulski.

Najskuteczniejszym ełkaesiakiem na zapleczu ekstraklasy jest Jerzy Sadek, czyli rekordzista pod względem liczby goli dla ŁKS-u w lidze. Słynny napastnik zdobył dla łódzkiego klubu 102 ligowe gole, z czego 34 w dawnej II lidze, więc prowadzi w tym zestawieniu.

Nasze zestawienie podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej przedstawiamy listę piętnastu najskuteczniejszych dotąd piłkarzy ŁKS-u na zapleczu ekstraklasy, z kolei w drugiej – listę strzelców goli w poszczególnych pierwszoligowych (dawniej: drugoligowych) sezonach.

Dodajmy, że w trakcie bieżącego sezonu ełkaesiacy zdobyli gola nr 600 na zapleczu ekstraklasy (Carlos Moros Gracia w meczu z Chrobrym Głogów), z kolei bramki strzelone w Jastrzębiu przez Antonio Domingueza, Tomasza Nawotkę i Łukasza Sekulskiego były trafieniami nr 605, 606 i 607 dla ŁKS-u w pierwszej lidze.


Najwięcej goli dla ŁKS na zapleczu ekstraklasy

  • 🥇 34 goleJerzy Sadek
  • 🥈 20 goli – Józef Kokot, Rafał Kujawa
  • 🥉 18 goli – Jan Mszyca, Rafał Niżnik
  • 16 goli – Igor Sypniewski
  • 15 goli – Adam Grad
  • 14 goli – Władysław Soporek
  • 13 goli – Marcin Mięciel
  • 12 goli – Arkadiusz Mysona, Łukasz Sekulski
  • 11 goli – Joachim Kubocz, Marcin Wachowicz, Łukasz Gikiewicz, Jakub Kosecki

Zdobywcy goli dla ŁKS w I lidze (dawnej II) w poszczególnych sezonach

1953 (2. miejsce – awans)

  • 20 – Józef Kokot (król strzelców)
  • 14 – Władysław Soporek
  • 11 – Joachim Kubocz
  • 8 – Leszek Jezierski
  • 5 – Henryk Pilarski
  • 3 – Stanisław Baran

1968/1969 (5. miejsce)

  • 10 – Jerzy Sadek
  • 5 – Tadeusz Gapiński, Stanisław Stachura
  • 4  –  Edward Studniorz
  • 2 – Mieczysław Korzeniowski, Piotr Suski
  • 1 – Władysław Hajduk, Zdzisław Kostrzewiński, Stefan Szefer

1969/1970 (3. miejsce)

  • 9 – Jerzy Sadek
  • 8 – Jan Mszyca
  • 3 – Jerzy Nejman, Piotr Suski
  • 2 – Stanisław Kaczmarek, Stanisław Stachura
  • 1 – Tadeusz Gapiński, Mieczysław Korzeniowski, Zdzisław Kostrzewiński, Jan Lubański, Edward Studniorz, Bolesław Szadkowski

1970/1971 (2. miejsce – awans)

  • 15 – Jerzy Sadek (król strzelców)
  • 10 – Jan Mszyca
  • 4 – Andrzej Pyrdoł
  • 3 – Włodzimierz Białek, Andrzej Grębosz, Ryszard Polak
  • 1 – Jan Lubański

2000/2001 (12. miejsce)

  • 8 – Adam Grad, Dzidosław Żuberek
  • 3 – Paweł Abbott, Rafał Grzelak
  • 2 – Artur Błażejewski, Adam Kucz, Adrian Napierała, Michał Osiński, Zbigniew Wyciszkiewicz
  • 1 – Michał Białas, Paweł Golański, Julcimar, Grzegorz Krysiak, Marcin Krysiński, Łukasz Madej, Robert Sierant, Samuel Tomar

2001/2002 (14. miejsce)

  • 7 – Adam Grad
  • 6 – Radosław Matusiak
  • 5 – Artur Błażejewski
  • 4 – Robert Sierant
  • 3 – Rafał Dopierała
  • 2 – Paweł Golański, Michał Łabędzki, Karol Wójcik
  • 1 – Michał Buchowicz, Piotr Klepczarek, Adrian Napierała, Krzysztof Smoliński, Dariusz Zawadzki

2002/2003 (9. miejsce)

  • 7 – Łukasz Mierzejewski
  • 3 – Bartłomiej Grzelak, Radosław Kardas, Radosław Matusiak, Tomasz Rączka
  • 2 – Cezary Czpak, Piotr Duda, Ernest Konon
  • 1 – Jakub Cieciura, Dariusz Filipczak, Paweł Golański, Piotr Klepczarek I, Kossi Sessou, Robert Sierant, Marcin Stanisławski, Michał Stolarz

2003/2004 (8. miejsce)

  • 6 – Marcin Wachowicz
  • 5 – Jacek Kosmalski
  • 3 – Krystian Bolimowski, Arkadiusz Mysona
  • 2 – Radosław Kardas, Sławomir Pach, Sebastian Przybyszewski
  • 1 – Piotr Duda, Paweł Golański, Paweł Szwajdych, Mariusz Zasada

2004/2005 (9. miejsce)

  • 15 – Rafał Niżnik
  • 5 – Maciej Nuckowski, Marcin Wachowicz
  • 4 – Robert Łakomy, Igor Sypniewski
  • 3 – Radosław Kardas, Dariusz Kłus, Arkadiusz Mysona
  • 2 – Paweł Golański, Ireneusz Gortowski, Vuk Sotirović

2005/2006 (2. miejsce – awans)

  • 12 – Igor Sypniewski
  • 6 – Arkadiusz Mysona
  • 5 – Jarosław Piątkowski
  • 3 – Rafał Niżnik, Vuk Sotirović
  • 2 – Sebastian Kęska, Dariusz Kłus, Robert Sierant
  • 1 – Swetosław Byrkaniczkow, Artur Kościuk, Zdzisław Leszczyński, Michał Łabędzki, Robert Łakomy, Mariusz Mężyk, Michał Rozkwitalski

2009/2010 (4. miejsce)

  • 11 – Łukasz Gikiewicz
  • 8 – Adrian Świątek
  • 7 – Rafał Kujawa
  • 4 – Mariusz Mowlik, Damian Nawrocik, Janusz Wolański
  • 2 – Marcin Adamski, Pavol Baláž, Tomasz Hajto, Piotr Madejski
  • 1 – Artur Gieraga, Krzysztof Mączyński, Szymon Salski

2010/2011 (1. miejsce – awans)

  • 13 – Marcin Mięciel
  • 11 – Jakub Kosecki
  • 5 – Marcin Smoliński
  • 4 – Dariusz Kłus, Mariusz Mowlik, Bartosz Romańczuk
  • 3 – Maciej Bykowski, Rafał Kujawa, Krzysztof Mączyński
  • 1 – Artur Gieraga, Artur Golański, Marcin Kaczmarek, Adrian Woźniczka

2012/2013 (18. miejsce – degradacja)

  • 4 – Jakub Więzik
  • 3 – Konrad Kaczmarek, Paweł Kaczmarek, Mateusz Stąporski
  • 1 – Daniel Brud, Kamil Poźniak, Paweł Sasin

2018/2019 (2. miejsce – awans)

  • 10 – Rafał Kujawa
  • 9 – Dani Ramirez
  • 8 – Patryk Bryła
  • 7 – Maksymilian Rozwandowicz
  • 6 – Łukasz Sekulski
  • 3 – Artur Bogusz, Jewhen Radionow
  • 2 – Wojciech Łuczak, Łukasz Piątek, Jan Sobociński, Bartosz Widejko, Maciej Wolski
  • 1 – Lukáš Bielák, Bartłomiej Kalinkowski

2020/2021 (po 11. meczach)

  • 7 – Pirulo
  • 6 – Łukasz Sekulski
  • 4 – Samu Corral, Antonio Domínguez
  • 2 – Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka
  • 1 – Adrian Klimczak, Carlos Moros Gracia, Tomasz Nawotka, Maciej Wolski

Opracował: Remek Piotrowski (z pomocą Mateusza Żegoty)