Drużyna

Najlepsze z najlepszych: GKS 1962 Jastrzębie

13.11.2020

13.11.2020

Najlepsze z najlepszych: GKS 1962 Jastrzębie

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Historia spotkań ŁKS-u z GKS-em Jastrzębie rozpoczęła się pod koniec lat 80. i zamyka się w sześciu ligowych pojedynkach. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo nad tą drużyną zapewniło ełkaesiakom awans do ekstraklasy.

  • W sezonie 1988/1989 doszło do dwóch pierwszych ligowych spotkań GKS-u z Łódzkim Klubem Sportowym i oba te spotkania zakończyły się remisem. Najpierw w Jastrzębiu padł bezbramkowy remis, następnie w Łodzi – 1:1 (jedynego gola dla gospodarzy zdobył Piotr Soczyński).
  • W tym drugim z wcześniej wymienionych meczów, który rozegrano 19 czerwca 1989 roku, wystąpił Tomasz Jasina. Dla znanego dziś komentatora sportowego był to pożegnalny występ w biało-czerwono-białych barwach.
  • ŁKS rywalizował z GKS-em Jastrzębie także w drugiej lidze w sezonie 2017/2018. Także wtedy łodzianom nie udało się nam pokonać ekipy z Górnego Śląska, bo w al. Unii 2 padł remis 1:1, a w rewanżu górą byli rywale. Dodajmy, że oba zespoły awansowały wówczas na zaplecze ekstraklasy.
  • W pierwszej lidze lepiej radzili sobie łodzianie, którzy oba mecze z GKS-em wygrali 2:0. Ten w Łodzi po golach Rafała Kujawy i Maksymiliana Rozwandowicza, ten rozegrany na początku maja 2019 roku w Jastrzębiu po dwóch trafieniach Łukasza Sekulskiego. Wyjazdowe zwycięstwo nad GKS-em zapewniło łodzianom awans do ekstraklasy.
  • W swoim piłkarskim CV występy zarówno w ŁKS-ie, jak i w GKS Jastrzębie mają m.in. Paweł Hajduczek, Dariusz Kłus i Jakub Wróbel. Zawodnikiem GKS-u jest obecnie Lukáš Bielák, który w 2019 roku świętował z ełkaesiakami awans do ekstraklasy.

Wszystkie gole dla ŁKS-u w meczach z GKS-em Jastrzębie

W meczach z GKS-em na listę strzelców wpisało się dotąd pięciu piłkarzy ŁKS-u. Najskuteczniejszy z nich – Łukasz Sekulski – nadal reprezentuje barwy łódzkiego klubu.

  • ⚽ ⚽  – Łukasz Sekulski
  • ⚽  – Piotr Soczyński, Piotr Pyrdoł, Rafał Kujawa, Maksymilian Rozwandowicz

Autor: Remek Piotrowski