Drużyna

Z Chrobrym po raz trzeci

05.11.2020

05.11.2020

Z Chrobrym po raz trzeci

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Sobotnie spotkanie ŁKS-u z Chrobrym Głogów będzie dopiero trzecim ligowym starciem tych zespołów.

  • Pierwszy ligowy mecz z Chrobrym Głogów piłkarze ŁKS-u rozegrali niedawno, bo 20 lipca 2018 roku. Ełkaesiacy wygrali inauguracyjne spotkanie tamtego sezonu pierwszej ligi 1:0 po golu Jewhena Radionowa.
  • W przeszłości barwy Chrobrego Głogów reprezentował Maksymilian Rozwandowicz. Z kolei w zespole niedzielnego rywala ełkaesiaków występuje dwóch byłych piłkarzy ŁKS-u – Kamil Juraszek i Patryk Bryła.
  • Piłkarze Chrobrego tylko raz gościli na stadionie ŁKS-u. Wiosną 2019 roku zespół z województwa dolnośląskiego przegrał w Łodzi 0:2. Gole dla ełkaesiaków zdobyli Dani Ramirez i Artur Bogusz.
  • W niedzielę piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Chrobrym dopiero trzeci raz w lidze. Oba wcześniej rozegrane spotkania wygrali łodzianie, którzy w tych spotkaniach zdobyli w sumie trzy gole (wspomniane wcześniej trafienia Jewhena Radionowa, Daniego Ramireza i Artura Bogusza).