Aktualności

Wspieraj ŁKS! Ulga podatkowa dla sponsorów

8
17 / 01 / 2022

Od początku 2022 roku sponsorzy ŁKS-u mogą skorzystać z ulgi podatkowej dla przedsiębiorców wspierających działalność sportową. Dotyczy to zarówno osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i duże spółki.

Obowiązująca od 2022 roku ulga sponsoringowa wprowadzona w ramach podatkowego restartu gospodarki przyniesie korzyści podmiotom działającym m.in. w sferze sportu. Odtąd każde 100 zł przeznaczone na wsparcie klubu sportowego, to 150 zł odliczone od podatku. Wg szacunków w efekcie zastosowania ulgi tylko w 2022 roku firmy angażujące się w sport zaoszczędzą ok. 100 mln zł.

– To zachęta podatkowa. Każdy sponsor, który przyjedzie do Polski i zainwestuje np. 1 mln zł na cel ważny społecznie, będzie mógł wliczyć w koszty 1,5 mln zł. Ulga na takich samych zasadach będzie otwarta także dla każdego polskiego przedsiębiorcy. Bez dolnych i górnych limitów – czytamy na stronie podatki.gov.pl.

Łącznie w podatku dochodowym przedsiębiorca rozliczy więc dzięki wprowadzonej uldze 150% poniesionego kosztu na działalność sportową, bo oprócz zaliczenia poniesionych kosztów w 100% do kosztów uzyskania przychodu, uzyska dodatkowo prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania 50 proc. kosztów.

Z ulgi skorzystać mogą zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i duże spółki. Odliczeniu podlegają koszty poniesione w związku z finansowaniem klubu sportowego, w tym np. związane z zakupem sprzętu sportowego, ufundowaniem stypendium sportowego, organizacją imprezy sportowej (o charakterze niemasowym), czy pokryciem kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkoleniowych.

Wszystkich tych, którzy chcieliby wraz z nami zaangażować się w dzieło budowy Łódzkiego Klubu Sportowego, zachęcamy gorąco do zapoznania się warunkami ulgi podatkowej i kontaktu z przedstawicielem klubu [Marcin Klimaszewski, tel: 602 205 411 / e-mail: marketing@lkslodz.pl].


Źr. podatki.gov.pl


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny