Więcej niż dobre nazwisko. Adam Król podpisał z ŁKS trzyletni kontrakt

04 / 08 / 2020

– Dysponuje dobrymi umiejętnościami technicznymi, rozumie grę, potrafi dryblingiem stworzyć przewagę na boisku – charakteryzuje nowego zawodnika trener czwartoligowych rezerw ŁKS-u Marcin Matysiak. Szesnastoletni Adam Król związał się z ŁKS-em trzyletnią umową.

– Od początku widać było, że to chłopak, który ma pojęcie o piłce i wyróżnia się na tle kolegów – mówi Marcin Matysiak, dziś trener czwartoligowych rezerw ŁKS-u.

– Dlaczego ŁKS? Bardzo mi się podoba sposób funkcjonowania Akademii, a nie bez znaczenia był także prestiż tego zasłużonego klubu. Moim celem jest zaistnieć w przyszłości w pierwszej drużynie, być przydatny temu zespołowi i zdobywać dla niego bramki – powiedział Adam Król.

W ostatnim meczu czwartoligowych rezerw ŁKS-u z Czarnymi Rząśnia (4:0) na boisko pojawił się w drugiej połowie i chociaż miał tylko niecałe dwa kwadranse, aby zaprezentować swoje umiejętności kibicom, zdołał w tym krótkim czasie popisać się kilkoma ciekawymi zagraniami, ba, zdobył nawet dwa gole – najpierw wieńcząc składny kontratak łodzian, a następnie popisując się bardzo efektownym uderzeniem z dystansu.

– Cieszę się, że Adam do nas dołączył, bo to perspektywiczny piłkarz, choć należy pamiętać, że musi się wykazać cierpliwością i oczywiście ciężko pracować na treningach, by ten swój niemały potencjał wykorzystać – mówi trener Marcin Matysiak. Zdaniem szkoleniowca czwartoligowych rezerw zawodnik ma dużą szansę zapukać za jakiś czas do drzwi pierwszej drużyny ŁKS-u.

Dobrze kojarzące się kibicom ŁKS-u nazwisko to oczywiście nie jedyny atut młodego piłkarza.

– Dysponuje dobrymi umiejętnościami technicznymi, do tego rozumie grę. Potrafi wygrać pojedynek z rywalem, stworzyć przewagę na boisku i ma zmysł do gry kombinacyjnej – charakteryzuje swojego podopiecznego trener Marcin Matysiak, który uważa, że dziś prawonożnemu zawodnikowi najbliższej na pozycję tzw. odwróconego skrzydłowego, choć oczywiście może się to jeszcze zmienić.

Adam Król związał się z ŁKS-em trzyletnią umową.