Aktualności

W środę badanie. Piłkarze o sprawność muszą zadbać w domach

12
18 / 10 / 2020

W najbliższą środę piłkarze oraz trenerzy pierwszej drużyny ŁKS-u zostaną poddani badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Do tego czasu zespół będzie przebywać na kwarantannie.

Zaplanowany na niedzielę mecz ligowy z Koroną Kielce został przełożony na inny termin ze względu na wynik pozytywny badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 u dwóch naszych zawodników, którzy wcześniej zauważyli niepokojące objawy. Obecnie obaj nasi piłkarze czują się dobrze i przebywają w tzw. izolacji domowej.

Pozostali piłkarze wraz ze sztabem trenerskim oraz pracownikami klubu mającymi kontakt z drużyną zostali objęli kwarantanną i także przebywają w domach. W najbliższą środę (21 października) cały nasz zespół przejdzie badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2. Po zapoznaniu się z wynikami będziemy wiedzieć więcej m.in. o tym, jak długo nasza drużyna pozostanie na kwarantannie i kiedy należy się spodziewać jej powrotu do zajęć treningowych.

Piłkarze, którzy po zgłoszeniu niepokojących objawów zostali przebadani pod kątem obecności wirusa zostali natychmiast odseparowani od drużyny, więc mamy nadzieję, że po środowych badaniach do dwójki zarażonej koronawirusem nikt już nie dołączy.

W najbliższych dniach zawodnicy lidera pierwszej ligi muszą zadbać o swoją sprawność fizyczną w warunkach domowych, oczywiście na tyle, na ile możliwe jest to w tych okolicznościach. W niedzielę w związku z tym odbyła się wideokonferencja sztabu trenerskiego.

– Ustaliliśmy plan działania na najbliższe dni czyli do środy włącznie. Zawodnicy będą wykonywali w warunkach domowych pracę podtrzymującą, w miarę możliwości, sprawność ogólną – wyjaśnia trener Marcin Pogorzała, asystent Wojciecha Stawowego. – Oczywiście poprosiliśmy piłkarzy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nastroje są normalne. Nie przejmujemy się tym, na co nie mamy wpływu i skupiamy wyłącznie na tym, na co mamy wpływ – dodał szkoleniowiec.

Łódzki Klub Sportowy pozostaje w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Państwową Inspekcją Sanitarną.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]