Drużyna

W komplecie. Przygotowania do niedzielnego meczu

19.07.2022

19.07.2022

W komplecie. Przygotowania do niedzielnego meczu

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Trwają przygotowania piłkarzy ŁKS-u do niedzielnego meczu z GKS-em Tychy. Na dzisiejszych zajęciach trener Kazimierz Moskal miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Pierwsze koty za płoty, ale przed nami jeszcze cały sezon, więc wyciągamy wnioski po inauguracyjnym niepowodzeniu i koncentrujemy myśli wyłącznie na najbliższym spotkaniu. W niedzielę łodzianie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy, który w pierwszej kolejce zremisował 2:2 z beniaminkiem z Chojnic.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Musimy zapomnieć o tym meczu i myśleć teraz wyłącznie o spotkaniu z GKS-em Tychy, który gra w defensywie podobnie do GKS-u Katowice. Chcemy znaleźć na to receptę.

W tygodniu poprzedzającym drugi mecz sezonu trener Kazimierz Moskal wraz ze swoim sztabem szkoleniowym zaplanował w sumie siedem jednostek treningowych. We wtorkowych zajęciach (trenowaliśmy na boisku w al. Unii) wzięli udział wszyscy zawodnicy (wśród nich dzisiejszy jubilat, Maciej Radaszkiewicz). Ćwiczyliśmy w komplecie i oczywiście mamy nadzieję, że pod tym względem nic się już nie zmieni.

Gdyby tak było, trener Kazimierz Moskal w niedzielę miałby do dyspozycji wszystkich zawodników. To dopiero początek sezonu, więc żaden z piłkarzy nie jest jeszcze zagrożony pauzą w kolejnym spotkaniu ze względu na kartki (w meczu z GKS-em Katowice pierwszymi takimi upomnieniami w sezonie sędzia ukarał Dawida Korta i Macieja Dąbrowskiego).

Ełkaesiacy będą trenować na własnych obiektach do końca tygodnia, poza tym w środę wybiorą się na rozgrywany na stadionie Króla mecz eliminacji Ligi Mistrzów: Dynamo Kijów – Fenerbahce Stambuł (informacja o sprzedaży biletów na to spotkanie TUTAJ). W sobotnie popołudnie po treningu i obiedzie nasi piłkarze wyruszą do Tychów, gdzie następnego dnia o godz. 12.40 rozpocznie się spotkanie z GKS-em.