“Urology Week” na ŁKS-ie

07 / 09 / 2018

Zawodnicy ŁKS-u w czwartek wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach europejskiego Urology Week, którego celem jest rozpropagowanie wiedzy na temat chorób urologicznych oraz zachowań prozdrowotnych.

Spotkanie poprowadził kierownik I Kliniki Urologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – dr hab. n. med. Zbigniew Jabłonowski przy udziale lekarzy z Kliniki Urologii: dr Radosława Bonieckiego, dr Marcina Frynasa i dr Piotra Falkowskiego.

Wykład dotyczył chorób urologicznych, z którymi najczęściej zmagają się młodzi mężczyźni. Spotkanie miało na celu podnieść świadomość piłkarzy w kwestiach zdrowotnych oraz zachęcić ich do propagowania zachowań prozdrowotnych, w tym samodzielnego badania jąder, którym powinni się poddawać regularnie mężczyźni, i do czego zachęcamy naszych zawodników oraz kibiców.

Niewykluczone, że to nie koniec współpracy, która być może zaowocuje wkrótce specjalistycznymi badaniami klinicznymi zawodników.

„Tydzień Urologii” to akcja informacyjno-edukacyjna zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne a poświęcona rozpowszechnieniu wiedzy i profilaktyki w zakresie najczęstszych chorób urologicznych. Do włączenia się w tę kampanię zaproszeni są wszyscy, którym zależy na podniesieniu świadomości społeczeństwa w zakresie profilaktyki i diagnostyki chorób układu moczowo-płciowego.

Tegoroczny „Tydzień Urologii” odbędzie się w dniach 24-28 września, a szczegóły dotyczące kampanii znajdziecie na stronie internetowej: www.urologyweek.org.