Klub

Umieć pomagać | Zapraszamy dzieci przed #ŁKSRCZ

14.03.2024

14.03.2024

Umieć pomagać | Zapraszamy dzieci przed #ŁKSRCZ

W niedzielę 17 marca, przed meczem ŁKS-u z Rakowem, widzimy się przed przeplatanką stadionu Króla. Mariusz Przybyła zaprasza najmłodszych na wyjątkowy pokaz ratownictwa medycznego.

Czasami kilkadziesiąt sekund może komuś uratować życie. Nasada dłoni po środku klatki piersiowej. Druga dłoń na pierwszej. Spleć palce. Trzydzieści uciśnięć klatki piersiowej. Dwa oddechy. Trzydzieści uciśnięć…

Mariusz Przybyła od kilku lat popularyzuje wiedzę na temat pierwszej pomocy i RKO czyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To nic trudnego. Każdy może się tego nauczyć. I każdy powinien. Bez względu na wiek. Właśnie dlatego nasz wielki kibic zachęca najmłodszych w niedzielę 17 marca, przed meczem ŁKS-u z Rakowem Częstochowa, do wzięcia udziału w akcji Umieć pomagać.

Od godz. 13 przed przeplatanką stadionu Króla znajdziecie wyjątkowe stanowisko pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda w środku karetka pogotowia ratunkowego i specjalistyczny sprzęt używany przez ratowników medycznych. Przede wszystkim jednak dzięki pokazom, a potem ćwiczeniom na fantomie, każdy będzie mógł nauczyć się pierwszej pomocy i RKO pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych. Zobaczycie też jak działa defibrylator, a na koniec otrzymacie dyplom ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Co zaś w tym najważniejsze – dzięki akcji Mariusza Przybyły będziecie wiedzieć jak uratować komuś życie. To bardzo ważna wiedza. To wiedza na piątkę!

Organizatorem akcji Umieć pomagać jest Fundacja Kocham Życie, a współorganizatorem – Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego. Patronem akcji została Prezydent Miasta Łodzi.

  • Co: Umieć pomagać | Akcja Mariusza Przybyły
  • Kiedy: od godz. 13 w niedzielę 17 marca (przed meczem z Rakowem)
  • Gdzie: pod przeplatanką stadionu Króla | al. Unii Lubelskiej 2
  • Udział: całkowicie bezpłatny!