O czym ćwierka Twitter po meczu z Odrą Opole

17
28 / 02 / 2021

„Czy ta jaskółka wiosnę uczyni? Oby tak” – komentują kibice sobotnie zwycięstwo łodzian nad Odrą Opole. Sprawdziliśmy, co o tym meczu pisali na Twitterze fani oraz futbolowi eksperci.

Piłkarze ŁKS-u w sobotę zainaugurowali rundę rewanżową i koniec końców była to udana premiera, bo podopieczni trenera Wojciecha Stawowego pokonali 2:1 Odrę Opole.

Kibice „Rycerzy Wiosny” liczyli na przełamanie serii meczów bez zwycięstwa i chociaż znów nie mogli pojawić się na trybunie, od początku weekendu fani i sympatycy naszego klubu (w tym i Sebastian Mila) dawali do zrozumienia, że wierzą w sukces w meczu z Odrą.

Pierwsza połowa, a zwłaszcza dwa pierwsze kwadranse, należały do ełkaesiaków. Naszą uwagę w tym fragmencie spotkania zwracały zwłaszcza efektowne zagrania Mikkela Rygaarda.

Duńczyk był bliski zdobycia premierowego gola w barwach ŁKS-u, ale w 6. minucie trafił w słupek. Na szczęście do piłki dopadł Piotr Janczukowicz – łodzianie objęli prowadzenie.

ŁKS poszedł na ciosem. W 22. minucie Łukasz Sekulski podwyższył prowadzenie. Było na czym oko zawiesić, bo znów i akcja ładna, i wykończenie palce lizać.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, co gorsza indywidualny błąd popełniony przez łodzian sprawił, że opolanie nabrali wiatru w żagle.

Szczęście w nieszczęściu, ełkaesiacy przetrzymali napór przyjezdnych i po końcowym gwizdku cieszyli się z trzech punktów, chociaż w sobotę sukces ten kosztował nas wiele nerwów.

Kibice ŁKS-u w końcu mieli więc powody do radości, chociaż i zwrócili uwagę na mankamenty w grze swoich pupili.

Po meczu w szatni łodzian zapanowała radość. Piłkarze wiedzą oczywiście o tym, że to dopiero pierwsza wiosenna wygrana, ale bardzo potrzebowali tego zwycięstwa.

Już w najbliższą sobotę czekają nas emocje związane z 66. derbami Łodzi.