Trzy treningi, dwa mecze. Przygotowania do spotkań z GKS i Koroną

16 / 08 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Zaplanowane na środę i sobotę spotkania z GKS-em Jastrzębie i Koroną Kielce sprawiły, że w tym tygodniu łodzianie będą mieli mniej czasu na zajęcia treningowe.

Pierwsza liga podkręca tempo. Po inauguracyjnym meczu w Tychach (1:1) trener Kibu Vicuña miał osiem dni na przygotowanie drużyny do starcia ze Skrą Częstochowa (3:2), lecz później tego czasu było coraz mniej (pięć dni przed spotkaniem z Puszczą Niepołomice), a że tym tygodniu ełkaesiacy rozegrają aż dwa ligowe mecze, każda jednostka treningowa jest na wagę złota.

Zaplanowane na środę spotkanie z GKS-em Jastrzębie i sobotę wyjazdowe starcie z Koroną Kielce sprawiły, że w ramach tego mikrocyklu treningowego łodzianie spotkają na zajęciach szkoleniowych w poniedziałek, wtorek i czwartek (decyzję o charakterze piątkowych zajęć sztab szkoleniowy podejmie po meczu z GKS-em).

Trener Kibu Vicuña nie może na razie skorzystać z usług Kamila Dankowskiego, Antonio Domingueza i Nacho Monsalve. Hiszpański obrońca doznał urazu stawu skokowego w trakcie meczu z Puszczą (uszkodzeniu uległo więzadło trójgraniaste) i aktualnie rozpoczął wczesną fazę leczenia. Już w tym tygodniu rozpocznie się pierwsze obciążanie kończyny, a do treningów zawodnik powinien wrócić za trzy tygodnie. Ricardinho i Samuel Corral trenują indywidualnie. W weekend hiszpański napastnik wziął udział w specjalistycznych testach przeprowadzonych w rzeszowskiej Klinice Oleksy Sport (więcej na ten temat wkrótce). W pełni sił jest natomiast Maciej Dąbrowski.

Dodajmy, że nasz klub zgłosił do pierwszoligowych rozgrywek Mieszko Lorenca. Znany z występów w trzecioligowych rezerwach obrońca, który w sobotnim meczu ŁKS II Łódź z Sokołem Aleksandrów Łódzki (1:1) wpisał się na listę strzelców, otrzymał koszulkę z numerem „28”.