W czwartek losowanie I rundy Fortuna Pucharu Polski

Drużyna

W czwartek losowanie I rundy Fortuna Pucharu Polski

11.08.2021

11.08.2021

Jutro, tj. w czwartek o godz. 12 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpocznie się losowanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Spotkania pierwszej rundy zaplanowano wstępnie na 22 września.

W losowaniu weźmie udział pięciu zwycięzców rundy wstępnej, 16 drużyn, które wygrały Puchar Polski na szczeblu regionalnym, 16 ekstraklasowiczów z sezonu 2020/21, 18 zespołów I ligi z sezonu 2020/21 (wśród nich ŁKS) oraz 9 zespołów II ligi z sezonu 2020/2021.

O tym, kto zagra na własnym boisku decyduje kolejność w losowaniu (to w przypadku drużyn z tego samego szczebla rozgrywkowego, chyba że dotyczy to zespołów występujących w europejskich pucharach), albo szczebel rozgrywkowy (gospodarzem jest zespół z niższej ligi). O awansie do kolejnej rundy decyduje tylko jeden mecz.

W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry zarządzana jest dogrywka (2×15 minut), a jeśli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia seria rzutów karnych. Każda drużyna może dokonać zmiany pięciu zawodników i w każdej też na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców.

W poprzedniej edycji tych rozgrywek ełkaesiacy wyeliminowali ekstraklasowy Śląsk Wrocław (2:2, k. 4:1) oraz trzecioligową Unię Janikowo (2:0). W 1/8 finału minimalnie lepsza od łodzian okazała się Legia Warszawa (2:3). Przypomnijmy, że piłkarze ŁKS-u triumfowali w tych rozgrywkach w 1957 roku, a w finale wystąpili dotąd w sumie dwukrotnie.