Początek sezonu w 10 liczbach

15 / 08 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Ełkaesiacy rozegrali już trzy kolejki nowego sezonu, więc postanowiliśmy subiektywnie podsumować początek nowych rozgrywek za pomocą dziesięciu liczb.

• 17 – Maksymilian Rozwandowicz w Niepołomicach zdobył już swoją 17 bramkę w barwach ŁKS-u i jest najskuteczniejszym ełkaesiakiem spośród tych występujących obecnie w naszym klubie. Kapitan łodzian wyprzedza Pirulo o jedno trafienie.
  • 19 – Było o najlepszym strzelcu, więc słowo należy się i najlepszemu asystentowi. Tutaj przoduje Pirulo, który (wliczając w to wywalczone rzuty karne) trzy razy w tym sezonie otwierał kolegom drogę do bramki, a w sumie ma na koncie już 19 asyst w barwach ŁKS-u.
  • 2 – Podopieczni trenera Kibu Vicuñy zdobyli w trzech pierwszych kolejkach 6 goli, czyli trafiają do bramki rywala średnio dwa razy na mecz. Aż pięć z tych sześciu goli łodzianie strzelili w drugiej połowie.
  • 7 – Ełkaesiacy w trzech pierwszych meczach zdobyli siedem punktów. Co prawda lepsi byli rok temu (komplet „oczek” po trzech seriach spotkań), ale poza tym ostatni tak skuteczny początek sezonu „Rycerze Wiosny” na zapleczu ekstraklasy zanotowali 11 lat temu, gdy również w trzech pierwszych meczach zdobyli 7 punktów.
  • 4 – Trener Kibu Vicuña w trzech pierwszych meczach sezonu skorzystał z usług 19 zawodników. Czterech z nich – Marek Kozioł, Adam Marciniak, Michał Trąbka i Javi Moreno – zaliczyło komplet 270 minut na boisku.
  • 60 – Tyle strzałów w trzech pierwszych kolejkach oddali piłkarze ŁKS-u na bramkę rywali, z czego 18 trafiło w światło bramki, a po sześciu z nich piłka znalazła się w siatce. Rywale nękali Marka Kozioła 23 razy.
  • 63 – Posiadanie piłki nie jest ulubioną statystyką kibiców i dziennikarzy, ale z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że średni procent posiadania piłki przez ełkaesiaków w trzech pierwszych meczach wynosił dużo, bo ok. 63 procent.
  • 5 – Na początku nowego sezonu ligowy debiut w barwach ŁKS-u zaliczyło pięciu zawodników – Marek Kozioł, Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve, Javi Moreno i Stipe Jurić. Na pierwszy mecz z przeplatanką na piersi czeka Jan Kuźma.
  • 10 – W ubiegły piątek piłkarze ŁKS-u odnieśli drugie w tym sezonie, a w sumie dziesiąte zwycięstwo w tym roku. Mecz z Puszczą Niepołomice był już 24 meczem łodzian w 2021 roku.
  • 212 – Tyle zwycięstw odnieśli ełkaesiacy na zapleczu ekstraklasy (wliczając w to baraż oraz dwa ostatnie zwycięstwa w lidze).