Drużyna

Kolejny grad goli? Bilans meczów z Puszczą

11.08.2021

11.08.2021

Kolejny grad goli? Bilans meczów z Puszczą

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

W dwóch poprzednich meczach łodzian z Puszczą Niepołomice nie zabrakło nie tylko emocji, ale i wielu pięknych goli. Czas na starcie numer 5.

Ełkaesiacy rywalizowali dotąd z Puszczą Niepołomice w sezonach 2018/2019 i 2020/2021. W dwóch pierwszych spotkaniach piłkarze byli jeszcze pod bramkami dość powściągliwi, bo na dwubramkowe zwycięstwo ŁKS-u w Niepołomicach sprzed trzech lat po golach Patryka Bryły i Dani Ramireza, Puszcza odpowiedziała skromną jednobramkową wygraną w al. Unii 2.

W poprzednim sezonie piłkarze poszli na całość, dzięki czemu oglądaliśmy dwa niezwykle emocjonujące spotkania. Najpierw w Łodzi po dramatycznym, obfitującym w zwroty akcji meczu drużyny podzieliły się punktami po remisie 4:4 (hat-trick Antonio Domingueza i jedno trafienie Macieja Wolskiego), a i emocji nie zabrakło w rewanżu. Trzy miesiące temu w Niepołomicach ełkaesiacy wygrali 3:2 po golach Ricardinho, Łukasza Sekulskiego i Macieja Wolskiego.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ŁKS-u w meczach z tym rywalem jest Antonio Dominguez, autor trzech goli. Drugi na tej liście Maciej Wolski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a warto dodać, że to jedyny zawodnik, który wystąpił we wszystkich ligowych pojedynkach łodzian z Puszczą Niepołomice.

Bilans meczów ŁKS – Puszcza Niepołomice

  • Meczów w lidze: 4
  • Zwycięstw ŁKS-u / Remisów / Porażek: 2 / 1 / 1
  • Bramki: 9:7 dla ŁKS-u
  • Najwięcej goli dla ŁKS-u: Antonio Dominguez (3)
  • Najwyższe zwycięstwo ŁKS-u: 2:0 (2018)
  • Ostatni mecz: 3:2 dla ŁKS-u (Ricardinho, Sekulski, Wolski)

Zdobywali gole dla ŁKS-u w meczach z Puszczą:

  • ⚽⚽⚽ – Antonio Dominguez
  • ⚽⚽ – Maciej Wolski
  • ⚽ – Patryk Bryła, Dani Ramirez, Ricardinho, Łukasz Sekulski