Klub

Trzy punkty na inaugurację. Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1

21.07.2018

21.07.2018

Trzy punkty na inaugurację. Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1

W meczu inaugurującym rozgrywki Fortuna I ligi w sezonie 2018/2019 piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali na wyjeździe zespół Chrobrego Głogów 1:0 po bramce Ievhena Radionova w 37. minucie.

Piątkowy pojedynek miał dać odpowiedź na pytanie w jaki sposób ełkaesiacy przepracowali okres przygotowawczy do nowego sezonu. Trener Kazimierz Moskal miał prawdziwy ból głowy nie tylko przy ustalaniu podstawowej jedenastki, ale również meczowej kadry. Ostatecznie zabrakło w niej młodzieżowców Oskara Koprowskiego i Mikołaja Maschery oraz Macieja Wolskiego i Bartosza Widejki. Z powodu urazów w protokole nie znaleźli się Kamil Żylski oraz Lukas Bielak.

Od początku spotkania zespół ŁKS próbował narzucić rywalom swój styl gry. Z czasem to jednak gospodarze zaczęli zbliżać się coraz bardziej w okolice naszej szesnastki. W 21. minucie groźny strzał Kowalczyka dobrze zablokował Kamil Juraszek, a trzy minuty później snajper miejscowych dość wyraźnie przestrzelił z 30 metra. W 37. minucie „biało-czerwono-biali” wykonywali rzut rożny. Mocno w pole karne zacentrował Wojciech Łuczak, a tam piłka odbiła się od pleców jednego z zawodników gospodarzy, trafiła w słupek a następnie pod nogi Radionova. Nasz napastnik w takich sytuacjach się nie myli i mocnym uderzeniem skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Janickiego. Jeszcze przed przerwą próbowali odpowiedzieć miejscowi, ale Ilków-Gołąb strzelił obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Bardzo dobrze w defensywie grali jednak podopieczni trenera Kazimierza Moskala, którzy nie pozwalali stwarzać większego zagrożenia we własnym polu karnym. W 62. minucie w bocznej strefie boiska Radionov świetnie przepchnął jednego z rywali, następnie wbiegł z piłką w pole karne i zdołał oddać strzał, który w ostatniej chwili zablokował stoper miejscowych. Pięć minut później na dość zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Wojciech Łuczak jednak golkiper Chrobrego w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcówce spotkanie piłkarze trenera Grzegorza Nicińskiego musieli postawić wszystko na jedną kartę. Często decydowali się na długie piłki w okolice bramki Michała Kołby jednak były one niedokładne. Zawodnicy ŁKS do końca spotkania mądrze się bronili czekając na swoje szanse z kontrataków.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0 dla drużyny ŁKS. Beniaminek rozgrywek dobrze wszedł więc w sezon zdobywając w inaugurującym pojedynku trzy punkty na gorącym terenie w Głogowie. Teraz ełkaesiaków czeka debiut przed własną publicznością. Już za tydzień w hitowym meczu przy al. Unii 2 zmierzą się z GKS-em Katowice.


Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1 (0:1)

  • Bramka: Ievhen Radionov 37’
  • Żółte kartki: Jarosław Ratajczyk – Jan Grzesik
  • Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)
  • Widzów: 1496 (w tym ponad 200 z Łodzi)

Składy:

  • Chrobry: 12. Sławomir Janicki – 18. Michał Ilków-Gołąb, 3. Michał Michalec, 23. Marek Wasiluk, 6. Jarosław Ratajczak (68’; 25. Jakub Bach) – 15. Szymon Nowicki, 21. Michał Pawlik (54’; 19. Przemysław Trytko), 16. Robert Mandrysz, 10. Łukasz Zejdler, 9. Bartosz Machaj (55’; 77. Serhij Napołow) – 99. Damian Kowalczyk
  • ŁKS: 25. Michał Kołba – 21. Jan Grzesik, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 24. Kamil Juraszek, 4. Artur Bogusz – 7. Patryk Bryła (82’; 16. Paweł Wojowski), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 17. Mateusz Gamrot, 9. Wojciech Łuczak, 18. Piotr Pyrdoł (76’; 13. Jakub Kostyrka) – 10. Ievhen Radionov