Zaczynamy! Chrobry Głogów – ŁKS Łódź

19 / 07 / 2018

fot. Tomasz Wadas / Chrobry Głogów (stadion)

Jutro po raz pierwszy w tym sezonie podopieczni trenera Kazimierza Moskala wybiegną na boisko, aby zmierzyć się w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

Zespół z Dolnego Śląska w poprzednim sezonie zajął 10. miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Nicińskiego przygotowując się do obecnej kampanii ligowej rozegrała cztery sparingi notując w nich jedno zwycięstwo (3:2 z Reprezentacją AFE), jeden remis (1:1 z Polonią Środa Wielkopolska) i dwie porażki (1:0 z Pogonią Szczecin i 3:2 z Zagłębiem Lubin).

W Chrobrym podczas przerwy letniej doszło do małej rewolucji kadrowej. Odeszło czterech podstawowych graczy (Mateusz Machaj do Jagiellonii Białystok, Karol Danielak do Arki Gdynia, Marcel Gąsior do Stali Mielec oraz Seweryn Michalski do Chojniczanki Chojnice). Ich miejsce w zespole zajęli doświadczony stoper Marek Wasiluk, ograny na poziomie pierwszej ligi bramkarz Mateusz Abramowicz, młody obrońca Oskar Repka i skrzydłowy Łukasz Zejdler. Wszyscy Ci gracze aspirują do gry w podstawowym składzie „pomarańczowo-czarnych”.

– Poprzedni sezon pokazał, że byliśmy zespołem liczącym się w walce w pierwszej ósemce. Końcówka już tak udana nie była i za jej sprawą, sumując, mogliśmy powiedzieć, że liczyliśmy na więcej. My po prostu chcemy punktować, a na to trzeba sobie zapracować. – powiedział przed startem rozgrywek dla oficjalnej strony Chroberego, trener Grzegorz Niciński.

Ełkaesiacy od soboty przebywają na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Nie jest to jednak typowy obóz przygotowawczy, ponieważ jego celem jest przede wszystkim scementowanie drużyny przed rozpoczynającym się sezonem. Warto jednak dodać, że sztab szkoleniowy na ostatnich zajęciach skupia się już na aspektach taktycznych przed piątkowym spotkaniem.

Letnie mecze kontrolne, w których ełkaesiacy trzy razy wygrywali, raz remisowali i raz przegrywali pokazały, że również w tym sezonie ich mocną stroną może być gra w defensywie. Wskazują na to tylko trzy straconego gole w czterech sparingach.

Trener Kazimierz Moskal przed swoim ligowym debiutem w barwach ŁKS może mieć prawdziwy ból głowy przy ustalaniu podstawowej jedenastki. Drużyna posiada po dwóch wartościowych graczy na każdą pozycję, a letnie transfery zdecydowanie poniosły jakość meczowej kadry. Ciężko będzie więc wytypować skład, który wybiegnie jutro na obiekt w Głogowie. Na pewno sztab szkoleniowy po obserwacji graczy podczas ostatnich jednostek treningowych podejmie słuszną decyzję co do zestawienia podstawowego składu. Na chwilę obecną wiadome jest tylko, że w meczowej osiemnastce zabraknie kontuzjowanego golkipera Michała Brudnickiego.

Spotkanie w Głogowie rozpocznie się o godzinie 19:30. Na naszej stronie po raz pierwszy będzie można śledzić relację na żywo, która rozpocznie się już kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.