Drużyna

Trzech na kadrze. Reszta trenuje

22.03.2023

22.03.2023

Trzech na kadrze. Reszta trenuje

W środę na dobre rozpoczęliśmy przygotowania i do meczu z Chojniczanką, i do całej tej decydującej fazy rozgrywek pierwszej ligi. Przerwę od ligowego grania trener Kazimierz Moskal postanowił wykorzystać na intensywną pracę.

Ełkaesiacy trenowali w poniedziałek, czyli dzień po zremisowanym 3:3 spotkaniu z Ruchem Chorzów w Gliwicach, we wtorek dostali czas na regenerację, a dziś (tj. w środę) ćwiczyli w siłowni VeraSport i na boisku. W najbliższy weekend ze względu na mecz reprezentacji Polski (w tym zespołów młodzieżowych) liga odpoczywa, ale nie oznacza to, że odpoczywają nasi piłkarze. Wprost przeciwnie.

– Nie zdecydowaliśmy się na rozegranie meczu sparingowego. Przerwę reprezentacyjną wykorzystamy na mocniejszą prace, żeby jak najlepiej przygotować się do kolejnej części rundy wiosennej i oczywiście najbliższych meczów, w tym tego z Chojniczanką Chojnice – powiedział jeszcze przed meczem z Ruchem trener lidera Fortuna 1 Ligi, Kazimierz Moskal. W sumie w całym tym okresie (aż do zaplanowanego na niedzielę 2 kwietnia starcia z Chojniczanką) sztab szkoleniowy zaplanował dwanaście jednostek treningowych.

Trenujemy niemal w komplecie, wyłączając z tego naszych zawodników powołanych do młodzieżowych reprezentacji Polski. Aleksander Bobek i Mateusz Kowalczyk przebywają na zgrupowaniu kadry do lat 19 prowadzonej przez trenera Marcina Brosza (w turnieju II rundy eliminacji do mistrzostw Europy Polacy zmierzyli się dziś z Izraelem, 25 marca z Łotwą i 28 marca z Serbią), natomiast Kelechukwu Ibe-Torti (wraz z wypożyczonym do Górnika Polkowice Janem Kuźmą) przygotowuje się obecnie z reprezentacją do lat 20 do spotkania Elite League z Czechami (24 marca).

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów online (bilety.lkslodz.pl) na zaplanowany na niedzielę 2 kwietnia mecz ŁKS-u z Chojniczanką Chojnice, który zostanie rozegrany na stadionie Króla. Niebawem poinformujemy o sprzedaży w kasach biletowych. Na ten mecz koniecznie zaproście najmłodszych, bowiem dzieci do lat 13 zobaczą go za symboliczną złotówkę (więcej o sprzedaży biletów TUTAJ).