Drużyna

Kowalczyk i Bobek powołani do kadry U-19

15.03.2023

15.03.2023

Kowalczyk i Bobek powołani do kadry U-19

Dwóch piłkarzy ŁKS-u – Aleksander Bobek i Mateusz Kowalczyk – otrzymało powołanie do reprezentacji Polski do lat 19, która w drugiej połowie marca rozegra trzy mecze w ramach II rundy eliminacji mistrzostw Europy.

W turnieju II rundy eliminacji do mistrzostw Europy Polacy zmierzą się z Izraelem (22 marca, Kraków), Łotwą (25 marca, Rączna) i Serbią (28 marca, Rączna). Wśród powołanych przez selekcjonera reprezentacji do lat 19 Marcina Brosza znalazło się dwóch zawodników lidera Fortuna 1 Ligi – bramkarz Aleksander Bobek i pomocnik Mateusz Kowalczyk.

Młody golkiper ŁKS-u rozegrał w tym sezonie 13 meczów na zapleczu ekstraklasy (trzykrotnie zachował czyste konto), natomiast Mateusz Kowalczyk zaliczył 17 spotkań, zdobył 4 gole i zanotował 3 asysty. Dodajmy, że dla obu naszych zawodników, którzy są też uczniami Szkoły Marcina Gortata, to nie pierwsze powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Kadra Polski U-19:

Bramkarze:

 • Sławomir Abramowicz (Jagiellonia Białystok)
 • Aleksander Bobek (ŁKS Łódź)
 • Oliwier Zych (Aston Villa FC, Anglia)

Obrońcy:

 • Dawid Bugaj (SPAL 2013, Włochy)
 • Igor Drapiński (Wisła Płock)
 • Jakub Lewicki (Jagiellonia Białystok)
 • Wiktor Matyjewicz (Hellas Verona FC, Włochy)
 • Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok)
 • Levis Pitan (Sheffield United FC, Anglia)

Pomocnicy:

 • Dominik Biniek (Blackburn Rovers FC, Anglia)
 • Miłosz Brzozowski (FC Hansa Rostock, Niemcy)
 • Filip Koperski (Lechia Gdańsk)
 • Mateusz Kowalczyk (ŁKS Łódź)
 • Antoni Kozubal (GKS Katowice)
 • Maximilian Oyedele (Altrincham FC, Anglia)
 • Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin)
 • Igor Strzałek (Legia Warszawa)
 • Kacper Urbański (Bologna FC 1909, Włochy)

Napastnicy:

 • Alex da Graça Marques (Hamburger SV, Niemcy)
 • Jordan Majchrzak (AS Roma, Włochy)
 • Szczepan Mucha (Piast Gliwice)