Aktualności

Dwóch naszych powołanych do kadry U-20

9
14 / 03 / 2023

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Dwóch piłkarzy ŁKS-u – Kelechukwu Ibe-Torti oraz przebywający na wypożyczeniu w Górniku Polkowice Jan Kuźma – znalazło się w kadrze reprezentacji Polski do lat 20 na zgrupowanie i mecz z Czechami w ramach Elite League.

Wśród powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20 Miłosza Stępińskiego znalazło się 22 zawodników, w tym dwóch piłkarzy ŁKS-u – Kelechukwu Ibe-Torti i Jan Kuźma. Biało-czerwoni w ramach Elite League zmierzą się w Sosnowcu 24 marca z rówieśnikami z Czech.

Kelechukwu Ibe-Torti w bieżącym sezonie wystąpił w 15 spotkaniach pierwszej drużyny (14 w lidze) i zdobył gola w pucharowym meczu ze Stalą Mielec. Jan Kuźma zaliczył w trwających rozgrywkach Fortuna 1 Ligi 9 spotkań na zapleczu ekstraklasy, a obecnie przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym Górniku Polkowice. Obaj występowali ponadto w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u.

Lista powołanych zawodników do reprezentacji do lat 20:

Bramkarze:

 • Mikołaj Biegański (Wisła Kraków)
 • Jakub Mądrzyk (Stomil Olsztyn)
 • Kacper Trelowski (Raków Częstochowa)

Obrońcy:

 • Jakub Iskra (Sandecja Nowy Sącz)
 • Kasjan Lipkowski (KKS 1925 Kalisz)
 • Kamil Lukoszek (Skra Częstochowa)
 • Dominik Marczuk (Stal Rzeszów)
 • Przemysław Misiak (Pogoń Siedlce)
 • Maksymilian Tkocz (Odra Opole)
 • Mateusz Stawny (Śląsk Wrocław)
 • Patryk Waliś (Lech Poznań)

Pomocnicy:

 • Bartosz Baranowicz (Skra Częstochowa)
 • Daniel Dudziński (GKS Katowice)
 • Mariusz Fornalczyk (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
 • Fryderyk Gerbowski (Stal Mielec)
 • Kacper Karasek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
 • Jan Kuźma (Górnik Polkowice)
 • Tomasz Neugebauer (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
 • Adrian Troć (Zagłębie Sosnowiec)

Napastnicy:

 • Kelechukwu Ibe-Torti (ŁKS Łódź)
 • Lucjan Klisiewicz (Puszcza Niepołomice)
 • Filip Wilak (Lech Poznań)


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny