Drużyna

Trenerzy po #ŁKSSTM

25.05.2024

25.05.2024

Trenerzy po #ŁKSSTM

Po zakończeniu naszego ostatniego meczu w sezonie 2023/2024 głos zabrali trenerzy obu zespołów – Kamil Kiereś (Stal Mielec) i Marcin Matysiak (ŁKS).

Kamil Kiereś (trener Stali Mielec): Pierwsza połowa to była kompromitacja w naszym wykonaniu. ŁKS wykazał się stuprocentową skutecznością, oddał trzy strzały i zdobył trzy gole. W przerwie w szatni padły męskie słowa. Zmieniliśmy ustawienie, co przyniosło skutek. Zdobyliśmy dwa gole, do końca szukaliśmy swojej szansy. Na pewno inaczej sobie ten mecz wyobrażaliśmy. […] Czy ŁKS zaskoczył mnie czymś w tym meczu? W poprzednich, przegranych spotkaniach, nie był tak zaangażowany po stracie piłki. Tym razem był agresywny, szukał swoich szans z kontry, do tego okazał się zabójczo skuteczny.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): To zwycięstwo ma słodko gorzki smak. Wygraliśmy i znów w dość nerwowych okolicznościach. Pewne rzeczy dziś należało zrobić lepiej, ale dość tego biczowania, bo dziś najważniejsze było dla nas wygrać. […] Jeśli chodzi o podsumowanie mojej pracy, to chyba należałoby rozpatrywać je dwuetapowo – czyli do meczu z Lechem Poznań i po nim, gdy straciliśmy praktycznie nawet te matematyczne szanse na utrzymanie. W pewnym momencie szliśmy w dobrym kierunku, sama gra też momentami nieźle wyglądała, jednak potem kilka rzeczy nam uciekło.