Aktualności

Tomasz Salski: Cieszę się, że wygrał sport. Wykorzystamy tę szansę!

35
05 / 07 / 2018

Łódzcy radni podczas środowej sesji Rady Miejskiej dali rozbudowie stadionu przy al. Unii 2 „zielone światło”. Prezes ŁKS-u Tomasz Salski nie ma wątpliwości, że to wielka szansa dla przyszłych pokoleń łódzkich sportowców i zapewnia: – Zrobimy wszystko, aby tę szansę wykorzystać jak najlepiej.

Najpierw projekty zmian w budżecie i w Wieloletniej Prognozie Finansowej zawierające środki na dokończenie stadionu zostały wprowadzone do porządku obrad środowej sesji Rady Miejskiej, a potem, po dyskusji, łódzcy radni dali WPF „zielone światło”. Za wnioskiem odpowiedziało się dwudziestu siedmiu radnych, nikt nie był przeciwny, nikt też nie wstrzymał się od głosu, choć kilku radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Znaczy to ni mniej, ni więcej, że środki (95 milionów złotych) na dokończenie budowy stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2, de facto – domu Łódzkiego Klubu Sportowego już od 95 lat, zostały zabezpieczone. Teraz czas na kolejny etap, czyli rozpisanie przetargu.

Na tę wiadomość z niecierpliwością wyczekiwali kibice, sportowcy i działacze łódzkiego klubu na czele z prezesem Tomaszem Salskim.

– „Wczorajsza decyzja radnych to ważny krok w stronę stworzenia kompleksu sportowego przy al. Unii 2. Kompleksu, który jak ten wybudowany w latach dwudziestych, między innymi dzięki wsparciu ówczesnego prezydenta Aleksego Rżewskiego, służył pokoleniom łodzian. Jestem pewny, że i ten nowy obiekt wraz z całym kompleksem stanie się piękną wizytówką Łodzi. Tym samym Pani prezydent Hanna Zdanowska, Wiceprezydent Tomasz Trela i łódzcy radni nawiązali do swych poprzedników i jestem pewny, że nie będą tego żałowali”.

Marzenia sympatyków łódzkiego futbolu, zwłaszcza tych, którym na sercu leży przyszłość ŁKS-u, mają się więc wkrótce ziścić. – „Po zakończeniu inwestycji adres al. Unii 2 będzie unikalnym miejscem na sportowej mapie miasta, województwa, całego regionu, a zaryzykuję nawet stwierdzenie, że i w skali kraju. Na tę wspomnianą unikalność kompleksu rekreacyjno-sportowego znajdującego się w tej części Łodzi składać się będą przecież: piękny stadion, Aquapark Fala, Atlas Arena, mała hala, w końcu kompleks sportowy przy ulicy Minerskiej, Park na Zdrowiu i Miejski Ogród Zoologiczny” – zauważa Tomasz Salski.

Na nowoczesny stadion czekają tysiące sympatyków sportu z naszego miasta, czekają młodzi piłkarze i ich starsi koledzy. Najstarszy łódzki klub w ostatnim pięcioleciu przebył drogę wiodącą z czwartej ligi na zaplecze ekstraklasy. Nowy obiekt umożliwi mu dalszy rozwój, a łodzianom dostarczać będzie widowisk sportowych.

– „To wielka szansa dla przyszłych pokoleń łódzkich sportowców” – twierdzi prezes ŁKS-u. – „Zrobimy wszystko, aby ją jak najlepiej wykorzystać. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę i którzy zadecydowali o jej mającej wkrótce nastąpić realizacji. Kilkanaście godzin po głosowaniu szczególnie dziękuję łódzkim radnym na czele z Panią prezydent Hanną Zdanowskią i wiceprezydentem Tomaszem Trelą. Cieszę się, że wygrał sport, bez podziałów politycznych. Powtórzę raz jeszcze – my z pewnością wykorzystamy tę szansę.”

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]