Klub

Konferencja ws. rozbudowy stadionu

03.07.2018

03.07.2018

Konferencja ws. rozbudowy stadionu

We wtorek na Stadionie Miejskim przy al. Unii 2 odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozbudowie obiektu, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKS-u.

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego, podobnie jak sportowcy, trenerzy i działacze związani z ŁKS-em z wytęsknieniem wyczekują rozbudowy obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2 i właśnie temu zagadnieniu poświęcona była wtorkowa konferencja prasowa, w której poza prezesem Tomaszem Salskim wzięli udział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi – Paweł Bliźniuk oraz radny Mariusz Przybyła.

Jako pierwszy głos zabrał Paweł Bliźniuk, który omówił zakończone już procedury związane z rozbudową stadionu ŁKS-u, m.in. program funkcjonalno-użytkowy, który miał odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, czyli szacunkowy koszt dokończenia inwestycji. – „Jest to kwota 95 milionów złotych. Jutro mamy sesję rady miejskiej i zgodnie z deklaracjami pojawi się na niej projekt zmieniający budżet i długoletnią prognozę finansową. Piłka zostaje teraz po stronie radnych, to oni zdecydują, czy dadzą tej inwestycji zielone światło.”

Jeżeli Rada Miejska zatwierdzi projekt, po sesji zostanie powołany komitet sterujący do spraw rozbudowy stadionu. W skład tego komitetu wejdą przedstawiciele miasta, MAKiS-u, a także klubu. W ramach komitetu będzie opracowana strategia przygotowania przetargu, która ma zapewnić jak najmniejsze problemy z rozgrywaniem meczów przy al. Unii 2 i pozwoli spełnić wszelkie wymogi pierwszoligowej licencji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem postępowanie przetargowe powinno być rozpisane do końca sierpnia.

„Dla klubu najważniejsza informacja jest taka, że wszystkie procedury przebiegają zgodnie z planem. Mam nadzieję, że jutro zostaną podjęte odpowiednie decyzje dla ŁKS-u i to co najważniejsze, będzie można uruchomić procedury przetargowe i na przełomie listopada/grudnia poznamy już wykonawcę prac budowlanych. Klub cały czas uczestniczy w rozmowach i konsultacjach, możemy zgłaszać i nanosić swoje poprawki oraz sugerować pewne rozwiązania” – stwierdził Prezes ŁKS-u, Tomasz Salski.

Z niecierpliwością czekamy na jutrzejszą sesję!