Tomasz Kwiatkowski poprowadzi mecz z Rakowem

13 / 07 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Wtorkowe spotkanie ŁKS-u z Rakowem Częstochowa poprowadzi Tomasz Kwiatkowski, który w tym sezonie sędziował ełkaesiakom dwa spotkania.

42-letni arbiter był rozjemcą wygranego przez łodzian 2:0 meczu z Górnikiem Zabrze rozegranego w 1/16 finału Puchar Polski, a także prowadził przegrane przez naszych piłkarzy 1:4 spotkanie z Arką Gdynia. Podobny bilans przy „asyście” Tomasza Kwiatkowskiego ma Raków Częstochowa (zwycięstwo i porażka).

Tomasz Kwiatkowski w 26 prowadzonych w tym sezonie meczach (w tym 25 w PKO Ekstraklasie i 1 w Pucharze Polski) pokazał 91 żółtych kartek (średnio: 3,4 na mecz), 8 czerwonych kartek i czterokrotnie wskazywał na jedenasty metr.

W sobotnim meczu asystentami warszawskiego arbitra będą Marcin Boniek i Michał Sobczak. Za system VAR ponownie odpowiada Szymon Marciniak.