Klub

Szymon Marciniak sędzią 70. derbów Łodzi

15.02.2024

15.02.2024

Szymon Marciniak sędzią 70. derbów Łodzi

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Arbitrem niedzielnego starcia ŁKS-u z Widzewem, zaplanowanego w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy, będzie Szymon Marciniak. Ceniony sędzia piłkarski w przeszłości prowadził już derby Łodzi.

Przypomnijmy, że najbardziej znany polski arbiter, zdaniem wielu ekspertów czołowy sędzia piłkarski na świecie, w swoim bogatym CV poza wieloma meczami polskiej Ekstraklasy, ma również spotkania Ligi Mistrzów (m.in. finał ostatniej edycji: Manchester City – Inter Mediolan), Mistrzostw Europy i mundiali, w tym ostatni finał tej imprezy, czyli starcie Argentyny z Francją oraz mecz o Superpuchar Europy.

W przeszłości arbiter z Płocka prowadził kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków, m.in. pięciokrotnie w sezonie 2019/2020 w Ekstraklasie, także w czerwcu 2021 roku, gdy łodzianie rywalizowali w półfinale barażów z Arką Gdynia oraz wyjazdowy pojedynek ełkaesiaków z Widzewem na zapleczu elity jesienią 2021 (2:2). W bieżącym sezonie spotkaliśmy się z nim przy okazji wygranego 2:1 spotkania ŁKS-u z Koroną Kielce i przegranego 0:5 starcia z Górnikiem Zabrze.

W niedzielę asystentami Szymona Marciniaka będą Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik, a sędzią technicznym Karol Wójcik. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Paweł Raczkowski oraz Piotr Urban. Pierwszy gwizdek o godz. 17.30.