Szykujemy się na Jagiellonię

Szykujemy się na Jagiellonię

Do piątkowego meczu z Jagiellonią Białystok pozostały trzy dni. Przygotowania do starcia z czołową drużyną PKO BP Ekstraklasy łodzianie rozpoczęli w poniedziałek.

Plan treningowy

Liczne pochwały, które spłynęły na ełkaesiaków po meczu z mistrzem Polski, nie zastąpią ligowych punktów, ale w połączeniu z lepszą grą i wsparciem kibiców z pewnością mogą wpłynąć na morale zespołu, który w poniedziałek na dobre rozpoczął przygotowania do piątkowego starcia z obecnym wiceliderem PKO BP Ekstraklasy. W tym tygodniu sztab szkoleniowy zaplanował pięć jednostek treningowych, w tym zajęcia na płycie głównej stadionu Króla.

Sytuacja kadrowa

W meczu z Jagiellonią na pewno nie wystąpi Stipe Jurić, który w końcówce meczu z Rakowem został ukarany czerwoną kartką. Pauzę kartkową odcierpiał już za to Adrian Małachowski, więc jeśli zawodnik znajdzie się w kadrze meczowej na spotkanie z Jagiellonią i pojawi się na boisku, zaliczy ligowy debiut na stadionie Króla w pierwszym zespole, bo dotąd występował tutaj wyłącznie w drużynie rezerw. Zmagający się ostatnio z urazem Adrien Louveau trenuje już ponownie z zespołem. O sytuacji kadrowej naszego zespołu przed piątkowym starciem z wiceliderem opowie więcej trener Kazimierz Moskal na przedmeczowej konferencji prasowej.

Jagiellonia w gazie

Zespół z Białegostoku spisuje się na początku nowego sezonu więcej niż przyzwoicie, co przede wszystkim zawdzięcza efektywnej grze na własnym stadionie, gdzie podopieczni trenera Adriana Siemieńca jeszcze się nie pomylili (komplet czterech zwycięstw; w poprzedniej kolejce wygrana 3:2 z Radomiakiem). Nieco gorzej Jaga spisuje się na wyjazdach (poza zwycięstwem nad Ruchem, porażki ze Śląskiem i Rakowem). Ekipa z Podlasia nie uznaje więc kompromisów i podobnie jak nasz ŁKS jeszcze nie zanotowała podziału punktów w bieżących rozgrywkach. Warto dodać, że w trakcie przerwy reprezentacyjnej do Jagiellonii dołączyli Kristoffer Hansen i Auriellie Nguiamba oraz, że żaden z zawodników tej drużyny nie musi pauzować w Łodzi ze względu na nadmiar kartek.

Bilety na mecz z Jagiellonią

Sprzedaż biletów na piątkowy mecz trwa już na stronie bilety.lkslodz.pl, a od środy do piątku także w kasach stacjonarnych, gdzie również posiadacze voucherów dziecięcych będą mogli wymienić je na wejściówki. Mecz 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy: ŁKS – Jagiellonia Białystok rozpocznie się w piątek 22 września o godz. 20.30 i w jego trakcie wiele atrakcji czeka zwłaszcza na najmłodszych kibiców – w tym strefa adidas, animatorki, nasze kluby partnerskie, podopieczni zaprzyjaźnionych fundacji, szkół i przedszkoli, do tego kilka jeszcze niespodzianek, o których więcej opowiemy wkrótce.