Akademia

Drugie sparingowe zwycięstwo rezerw

07.02.2021

07.02.2021

Piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali w sparingu trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1 po golach Mateusza Bąkowicza i Oskara Koprowskiego.

Sobotni test-mecz z zajmującą 17. miejsce w grupie I trzeciej ligi Lechią Tomaszów Mazowiecki był już trzecim sprawdzianem formy podopiecznych trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera (wcześniej 3:4 z Legią II Warszawa i 3:0 z Unią Skierniewice). I tym razem ełkaesiacy poradzili sobie z wyżej notowanym rywalem, a chociaż to tylko sparing, jest to dobry prognostyk przed rundą wiosenną.

Lider czwartej ligi dwa gole zdobył jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie Mateusz Bąkowicz wykorzystał podanie Mieszko Lorenca, a sześć minut później sędzia podyktował rzut karny, bo obrońca Lechii powalił w polu karnym Dariusza Gmosińskiego. Jedenastkę na bramkę zamienił Oskar Koprowski, a że gospodarzy stać było tego dnia tylko na honorowe trafienia Eryka Kapronia (były zawodnik Akademii ŁKS) ze zwycięstwa cieszyli się łodzianie.

Mecz sparingowy / Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS II Łódź 1:2 (0:2)

• Bramki: 0:1 Mateusz Bąkowicz, 0:2 Oskar Koprowski (42 – kar.), 1:2 Eryk Kaproń (57).

• Lechia: Baran – Jakubczyk, Cyran, Świątczak, Buczkowski – Warczyk,  Kaproń, Cieślik, Żyznowski – Szymczak, Kubiak (rezerwowi: Awdziewicz, Przybycień, Drabik, Lewiński). Trener: Dominik Bednarczyk.
  • ŁKS II: Bobek (46, Kucharski) – Bąkowicz (65, Grzejdziak), Ślęzak (46, Lasota), Lorenc (65, Niedźwiecki), Koprowski (60, Coulibaly), Sójka (60, Czypicki), Czypicki (46, Tazbir), Lipień (65, Jakubczak), Król (30, Karlikowski), Gmosiński (65, Król), Piotrowski (46, Piela). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.