Akademia

Sparingowe zwycięstwo rezerw

31.01.2021

31.01.2021

Lider czwartej ligi przygotowuje się do rundy wiosennej i w sobotę rozegrał kolejny sparing. Ełkaesiacy pokonali trzecioligową Unię Skierniewice 3:0.

Sobotnie spotkanie rozegrano na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej. Aura nie ułatwiła zadania piłkarzom, a w tym gęsto padającym śniegu lepiej radzili sobie nasi zawodnicy, którzy wyżej notowanemu rywalowi (Unia Skierniewice zajmuje szóste miejsce w grupie I trzeciej ligi) strzelili trzy gole.

Już w 13. minucie Aleksander Ślęzak wykorzystał rzut karny i ełkaesiacy objęli prowadzenie, co więcej podopieczni trenera Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera kolejny cios wyprowadzili już chwilę po tym – drugą bramkę zdobył w 22. minucie Mateusz Bąkowicz. W końcówce spotkania wynik ustalił Adam Król. Dla piłkarzy Unii był to pierwszy sparing w tym roku.

Mecz sparingowy / ŁKS II Łódź – Unia Skierniewce 3:0 (2:0)

• Bramki: 1:0 Aleksander Ślęzak (13 – kar.), 2:0 Mateusz Bąkowicz (22), 3:0 Adam Król (86)
  • ŁKS II: Aleksander Bobek (46, Tomasz Kucharski), Mateusz Bąkowicz (45, Piotr Tazbir), Aleksander Ślęzak (60, Stanisław Lasota), Mieszko Lorenc (60, Lamine Coulibaly), Oskar Koprowski, Artur Sójka (60, Igor Lambrecht), Tomasz Górecki (46, Adrian Czypicki), Jakub Piela (46, Mikołaj Lipień), Dariusz Gmosiński (46, Adam Król), Michał Karlikowski (70, Mateusz Bąkowicz), Maciej Radaszkiewicz (5, Dawid Lebkuchen, 70, Dariusz Gmosińśki). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.