Klub

Sparingowa batalia na śniegu dla ŁKS-u. Wygrana 2:1 z Polonią Środa Wlkp.

20.01.2018

20.01.2018

Sparingowa batalia na śniegu dla ŁKS-u. Wygrana 2:1 z Polonią Środa Wlkp.

ŁKS odniósł pierwsze zwycięstwo w 2018 roku. W sobotę wicelider drugiej ligi okazał się lepszy od Polonii Środa Wielkopolska. Gole dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Zagdański i Maksymilian Rozwandowicz.

Spotkanie odbyło się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Pokryte śniegiem boisko nie ułatwiało zadania piłkarzom, choć ełkaesiacy poczynali sobie od początku bardzo śmiało. Już w 4. minucie Maciej Wolski dośrodkował na pole karne, a Łukasz Zagdański strzałem z woleja otworzył wynik spotkania (1:0).

Po kilkunastu kolejnych minutach, w trakcie których oba zespoły miały problem ze skonstruowaniem składnych akcji (co ze względu na pogodę nie powinno dziwić) odważnie w kierunku bramki gości ruszył Piotr Pyrdoł. Okrzyknięty przez PZP „odkryciem roku” młodzieżowiec został sfaulowany w szesnastce Polonii, a jedenastkę na drugiego gola dla ŁKS-u zdobył Maksymilian Rozwandowicz (2:0). Warto dodać, że golkiper rywala był w tej sytuacji bliski szczęścia, zdaniem jednak sędziego odbił piłkę już za linią bramkową.

W końcówce pierwszej połowy obudzili się trzecioligowcy. Po akcji prawą stroną i dobrym podaniu – Błażej Nowak wykorzystał brak asekuracji w łódzkiej obronie i strzałem w długi róg zmusił do kapitulacji Michała Kołbę (2:1). Tuż przed tym z niezłej strony pokazał się Rafał Kujawa, szkoda jedynie, że jego solowy rajd przerwał faulem obrońca.

Po zmianie stron zawodnicy nadal zmagali się z pokrytym warstwą śniegu boiskiem i to właśnie warunki pogodowe wpłynęły znacząco na obraz gry. W 55. minucie po błędzie ełkaesiaków (strata piłki w środku pola) przed znakomitą szansą na wyrównanie stanął jeden z graczy ze Środy Wielkopolskiej, zawodnik gości przegrał jednak pojedynek z… murawą. Piłka zakopała się w śniegu i swoją szansę na drugiego gola nasi rywale zaprzepaścili.

W kontekście gry ełkaesiaków warto odnotować serię strzałów w wykonaniu Ievgena Radionova, po których łodzianie byli bliscy podwyższenia prowadzenia, z pewnością godna uwagi była też widowiskowa akcja Kamila Rozmusa, Radionova i Damiana Guzika – ostatni z wymienionych nie zdołał jednak sfinalizować jej strzałem na bramkę. W końcówce młody pomocnik ŁKS-u był znów bliski szczęścia, ale wówczas futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

ŁKS wygrał pierwszy w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej mecz i zdobył dwa pierwsze w 2018 roku gole. Kolejnym sparingpartnerem ełkaesiaków będzie Hutnik Nowa Huta.


ŁKS 2:1 Polonia Środa Wielkopolska (2:1)

  • Bramki: 1:0 Zagdański 4, 2:0 Rozwandowicz 25 (kar.), 2:1 Nowak 37

Skład ŁKS-u:

  • I POŁOWA: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Wolski, Kocot, Bryła, Pyrdoł, Zagdański, Kujawa
  • II POŁOWA: Kaźmierczak – Pyciak (65 Janiak), Bielak, Sobociński, Rozmus, Kostyrka, Margol, Gamrot, Guzik, Burkhardt, Radionov