Klub

Plebiscyt PZP „Piłkarze Wybierają 2017” – ŁKS z pięcioma wyróżnieniami

15.01.2018

15.01.2018

Plebiscyt PZP „Piłkarze Wybierają 2017” – ŁKS z pięcioma wyróżnieniami

Piłkarze ŁKS-u zaimponowali swoim kolegom z pozostałych drużyn drugiej ligi. Aż pięć wyróżnień indywidualnych w plebiscycie PZP Piłkarze Wybierają 2017 mówi samo za siebie. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Tym samym ełkaesiacy zgarnęli spośród wszystkich drugoligowców najwięcej wyróżnień. Plebiscyt jest unikatowy, w tym bowiem przypadku najlepszych typują nie dziennikarze i tzw. eksperci, ale sami zawodnicy. Świetna postawa beniaminka z Łodzi nie uszła uwadze rywalom.

W jedenastce drugiej 2017 roku znalazło się miejsce dla aż czterech zawodników reprezentujących barwy naszego klubu. Najlepszym bramkarzem uznano Michała Kołbę, dwa miejsca w linii defensywy zajęli Maksymilian Rozwandowicz (wśród obrońców otrzymał najwięcej głosów) i Kamil Rozmus, a w ataku nie mogło zabraknąć Ievgena Radionova.

To jednak nie wszystko, bo piłkarze występujący w drugiej lidze uznali, że największym okryciem 2017 roku jest Piotr Pyrdoł. Cztery wyróżnienia w jedenastce roku plus wspomniana nagroda dla młodego zawodnika ŁKS-u to doskonałe podsumowanie jesieni 2017 roku i dobry prognostyk przed wiosną.

Warto również dodać, że najlepszym piłkarzem drugiej ligi uznano w 2017 roku Leândro z Radomiaka (trzecie miejsce zajął w tej klasyfikacji Radionov), najlepszym młodzieżowcem – Grzegorza Szymusika z Błękitnych Stargard, najlepszym trenerem – Włodzimierza Gąsiora (w przeszłości związanego też krótko z ŁKS-em), a najlepszym arbitrem – Szymona Lizaka z Poznania (pan Lizak sędziował dwa mecze ełkaesiaków – zremisowane 1:1 spotkanie z Gryfem Wejherowo oraz wygrany 1:0 mecz z Rozwojem Katowice).

Jak donosi strona pzp.info.pl – ŁKS był klubem z największą liczbą nominacji (łącznie 15 nominacji dla 13 osób) oraz największą liczbą otrzymanych głosów wśród drugoligowców.

Oczywiście indywidualne wyróżnienia nie są w piłce nożnej najważniejsze, cieszymy się jednak, że doceniono naszych zawodników i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ełkaesiacy też będą wysoko notowani przez swoich rywali już w… pierwszej lidze. Teraz najważniejsza jest jednak praca.


Nagrody indywidualne:

 • NAJLEPSZY PIŁKARZ 2 LIGI 2017
  Leândro Rossi (Radomiak Radom)
 • NAJWIĘKSZE ODKRYCIE 2 LIGI 2017
  Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź)
 • NAJLEPSZY MŁODY PIŁKARZ 2 LIGI 2017
  Grzegorz Szymusik (Błękitni Stargard)
 • NAJLEPSZY TRENER 2 LIGI 2017
  Włodzimierz Gąsior (Siarka Tarnobrzeg)
 • NAJLEPSZY SĘDZIA 2 LIGI 2017
  Szymon Lizak (Poznań)

Ciekawostki:

 • Najwięcej nagród za rok 2017 w 2 Lidze powędrowało do Łódzkiego Klubu Sportowego – cztery wyróżnienia w Jedenastce Roku (Michał Kołba, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Rozmus, Jewhen Radionow) oraz tytuł Największego Odkrycia (Piotr Pyrdoł).
 • ŁKS był klubem z największą liczbą nominacji do nagród (łącznie 15 nominacji dla 13 osób) oraz największą liczbą otrzymanych głosów wśród drugoligowców.
 • Tylko dwie osoby “obroniły” swoje nagrody z zeszłego roku. To sędzia Szymon Lizak i Leandro. Napastnik Radomiaka po raz kolejny znalazł się w Jedenastce Roku oraz został uznany Piłkarzem Roku.
 • Leandro wśród drugoligowców w 2017 roku nie miał sobie równych. Brazylijczyk uzyskał najwięcej głosów spośród wszystkich typowanych do Jedenastki Roku – 145 (co dało 28,32 % spośród wszystkich napastników).
 • W pierwszej trójce całego głosowania na Jedenastkę Roku znaleźli się sami napastnicy. Za Leadnro uplasowali się Piotr Giel z 84 głosami (16,4% wśród napastników) i Jewhen Radionow – 71 głosów (13,86% wśród napastników).
 • Leandro zdeklasował konkurencję również (a może, przede wszystkim) w kategorii Najlepszy Piłkarz 2 Ligi 2017 roku, zdobywając aż 55,43 % wszystkich głosów.

Więcej o plebiscycie – pzp.info.pl