Aktualności

Sparing na remis. ŁKS – Radomiak 1:1

9
04 / 09 / 2020

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W piątkowym sparingu rozegranym na stadionie przy al. Unii 2 piłkarze ŁKS-u zremisowali z Radomiakiem 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Sekulski.

Trenerzy Wojciech Stawowy i Dariusz Banasik wykorzystali pauzę swoich zespołów w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi (powołania do reprezentacji młodzieżowych otrzymali m.in. Jan Sobociński i Adam Ratajczyk) na rozegranie meczu kontrolnego. Szkoleniowiec łodzian w piątkowym sparingu postawił w pierwszej połowie m.in. na Dawida Arndta w bramce, Jakuba Tosika w drugiej linii i Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti na skrzydle.

Na inaugurację ligowych rozgrywek oba zespoły odniosły przekonujące zwycięstwa (Radomiak pokonał 4:1 Widzew). W piątek takich fajerwerków zabrakło. Gra wskutek niedokładności była w pierwszej połowie bardzo rwana, a i pod bramkami działo się niewiele. Z wydarzeń, które warto odnotować wspomnijmy niecelną próbę sprytnego lobu w wykonaniu Samuela Corrala z 5. minuty i kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego Alaina Richarda Ebwelle (strzał Kameruńczyka obronił Dawid Arndt).

W 26. minucie po świetnym prostopadłym podaniu Antonio Domingueza nad poprzeczką uderzył drugi raz tego wieczoru hiszpański napastnik ŁKS-u. Z kolei tuż po upływie drugiego kwadransa ciekawą kombinację na przedpolu szesnastki gości i sprytne podanie Pirulo do Samuela Corrala w ostatniej chwili przeciął bramkarz Radomiaka, podobnie zresztą jak podobne zagranie Michała Trąbki w końcówce pierwszej odsłony.

W drugiej połowie na boisku zameldowało się dziewięciu zmienników, w tym debiutujący w barwach ŁKS-u, choć jeszcze tylko w meczu sparingowym, Tomasz Nawotka. I to właśnie po doskonałym podaniu z prawego skrzydła nowego obrońcy „Rycerzy Wiosny” Łukasz Sekulski w 58. minucie strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik piątkowego sparingu.

Ełkaesiacy objęli więc prowadzenie i jeszcze przez kilkanaście minut kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Wyjąwszy z tego jeden kiks na początku drugiej połowy nieźle do czasu spisywała się też defensywa łodzian, o sile której po przerwie decydowali poza wspomnianym Tomaszem Nawotką także Maciej Dampc, Mieszko Lorenc i Maksymilian Rozwandowicz. Goście nie dawali jednak za wygraną. W 76. minucie w pole karne gospodarzy przedostał się Artur Bogusz (piłka po strzale byłego ełkaesiaka poszybowała tuż obok słupka); cztery minuty później formę Arkadiusza Malarza sprawdził Karol Podliński.

W końcówce spotkania szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Piotr Gryszkiewicz, a niedługo po tym radomianie doprowadzili do wyrównania za sprawą celnego uderzenia Karola Podlińskiego. Sparing zakończył się więc remisem 1:1.


Mecz sparingowy / ŁKS Łódź – Radomiak 1:1 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Łukasz Sekulski (58), 1:1 Karol Podliński (88)
  • Żółte kartki: Pirulo, Corral, Sekulski – Wiech, Bogusz
  • Sędziował: Albert Różycki (Łódź)

Składy:

  • ŁKS: Dawid Arndt (46, Arkadiusz Malarz) – Maciej Wolski (46, Tomasz Nawotka), Maciej Dąbrowski (46, Maksymilian Rozwandowicz), Carlos Moros Gracia (46, Maciej Dampc), Adrian Klimczak (46, Mieszko Lorenc), Jakub Tosik (46, Dragoljub Srnić), Pirulo (46, Piotr Gryszkiewicz), Michał Trąbka, Antonio Dominguez (46, Przemysław Sajdak), Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti, Samuel Corral (46, Łukasz Sekulski). Trener: Wojciech Stawowy.
  • Radomiak: Mateusz Kryczka – Damian Jakubik (46, Dominik Sokół), Aleksander Wiech, Maciej Świdzikowski (46, Mateusz Cichocki), Adam Banasiak (46, Artur Bogusz), Aleksander Waniek (46, Michał Kaput), Meik Karwot (46, Dominik Stępień), Milan Kvocera (46, Miłosz Kozak), Alain Richard Ebwelle (46, Diane), Bartłomiej Ciepiela (46, Karol Angielski), Marcel Szymański (46, Karol Podliński). Trener: Dariusz Banasik.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]