Drużyna

Sparing: ŁKS – Wieczysta 1:2

29.06.2024

29.06.2024

Sparing: ŁKS – Wieczysta 1:2

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem piłkarze ŁKS-u przegrali 1:2 z Wieczystą Kraków. Bramkę dla ełkaesiaków zdobył Levent Gülen.

Trener Jakub Dziółka sprawdził w sobotę formę siedemnastu zawodników, w tym czterech nowych (Mateuszowie Wysokiński i Kupczak, Maksymilian Sitek oraz Andreu Arasa), dla których sparing z beniaminkiem 2. Ligi był premierowym występem w barwach ŁKS-u. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach na uwagę zasługiwały: uderzenie z dystansu Mateusza Kupczaka i groźny strzał głową Adriena Louveau (to po naszej stronie) oraz kilka prób gości z Krakowa (w ich składzie m.in. byli reprezentanci Polski – Michał Pazdan i Jacek Góralski), z którymi jednak dobrze poradził sobie strzegący naszej bramki Łukasz Bomba.

Po zmianie stron bliski szczęścia był wprowadzony na boisko Husein Balić (jego kąśliwy strzał nie bez problemów obronił golkiper), ale już kilkadziesiąt sekund później to drugoligowiec za sprawą uderzenia Karola Danielaka objął prowadzenie. ŁKS doprowadził do wyrównania kwadrans przed końcem (miękkie dośrodkowanie Mateusza Wysokińskiego na gola skutecznym strzałem głową zamienił Levent Gülen), lecz ostatnie słowo należało do zespołu trenera Sławomira Peszki, a konkretnie do Chumy (Hiszpan pokonał Michała Kołbę w 81. minucie)

Za nami więc pierwszy sparing piłkarzy ŁKS-u w okresie przygotowawczym do sezonu 2024/2025. Już w poniedziałek 1 lipca łodzianie wyruszą do Woli Chorzelowskiej. W trakcie zgrupowania rozegramy dwa kolejne spotkania sparingowe – ze Stalą Mielec i Puszczą Niepołomice.


Mecz sparingowy (Akademia ŁKS) | ŁKS Łódź – KS Wieczysta Kraków 1:2 (0:0)

  • Bramki: 0:1 Karol Danielak (55), 1:1 Levent Gülen (75), 1:2 Chuma (81)
  • Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź)

Składy:

  • ŁKS: Łukasz Bomba (64, Michał Kołba) – Kamil Dankowski (64, Marcel Wszołek), Levent Gülen, Adrien Louveau, Piotr Głowacki (64, Jędrzej Zając), Mateusz Kupczak, Mateusz Wysokiński, Pirulo (65, Aleksander Iwańczyk) Maksymilian Sitek (64, Antoni Młynarczyk), Antoni Młynarczyk (46, Husein Balić), Andreu Arasa (64, Alan Siwek). Trener: Jakub Dziółka.
  • Wieczysta: Oskar Mielcarz (46, Antoni Mikułko) – Bartosz Brzęk (46, Nikodem Kitowski), Daniel Mikołajewski (46, Konrad Kasolik), Michał Pazdan (46, Michał Koj), Rafał Pietrzak (46, Dawid Kiedrowicz), Manuel Torres (46, Karol Danielak), Jacek Góralski (46, Tomasz Swędrowski), Christoph Knasmüllner (46, Dawid Pakulski), Michał Trąbka (46, Michał Fidziukiewicz; 78, Przemysław Bargiel), Dani Sandoval (46, Lisandro Semedo), Michał Feliks (46, Chuma). Trener: Sławomir Peszko.