Trzecioligowiec lepszy w Pucharze Polski od ŁKS III Łódź

Trzecioligowiec lepszy w Pucharze Polski od ŁKS III Łódź

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Przygoda drugiej drużyny rezerw ŁKS-u w okręgowym Pucharze Polski zakończyła się na trzeciej rundzie. Występujący trzy klasy wyżej Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał ełkaesiaków 8:0 i to lider trzeciej ligi zagra w kolejnej fazie tych rozgrywek.

ŁKS III Łódź w drodze do trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski wyeliminował LZS Justynów (5:0), KKS Koluszki (9:0) i Orła Parzęczew (4:0), więc zdobył w tych trzech meczach aż osiemnaście goli, a sam nie stracił choćby jednego. W środę ełkaesiacy nie byli jednak faworytem, bo na Minerską przyjechał niepokonany jeszcze w tym sezonie lider trzeciej ligi.

Występujący na co dzień aż trzy ligowe piętra wyżej Sokół Aleksandrów Łódzki szybko uzyskał przewagę, lecz do przerwy łodzianie próbowali dotrzymać kroku faworytowi, który w tej części gry zdobył tylko jednego gola. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W sumie goście cieszyli się w środę z ośmiu trafień.

– Dzisiejszy mecz z Sokołem był dla nas trudnym sprawdzianem. Wiedzieliśmy, że jest to drużyna dobrze zorganizowana taktycznie i bardzo dobrze przygotowana motorycznie. Widać było doświadczenie rywala. Jestem zadowolony z postawy zawodników. Fakt, przegrywamy wysoko, natomiast pod względem szkoleniowym drużyna wyniesie z tego spotkania naprawdę dużo nauki – powiedział po spotkaniu trener Radosław Pęciak.

Mecze kolejnej czyli już czwartej rundy okręgowego Pucharu Polski zostaną rozegrane w drugiej połowie października. Przypomnijmy, że w środę czwartoligowe rezerwy ŁKS-u pokonały 1:0 Borutę w Zgierzu i zagrają w nagrodę w kolejnej rundzie. Ich kolegom z ŁKS III Łódź dziękujemy natomiast za walkę i trzymamy za nich kciuki na boiskach łódzkiej klasy A.

III runda okręgowego Pucharu Polski /  ŁKS III Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:8 (0:1)

• Bramki: 0:1 Misiak (35), 0:2 Misiak (48), 0:3 Misiak (50), 0:4 Wolinowski (63), 0:5 Misiak (68), 0:6 Przezak (74), 0:7 Dziuba (84), 0:8 Pecyna (87)

Składy:

• Skład Sokół Aleksandrów Łódzki: Jurek – Nowacki (46, Kania), Bartosiński, Woźniczak (46, Gieraga), Szarpak (60, Rzeźniczak), Pióro, Horoszkiewicz (70, Bogołębski), Pecyna, Maschera (46, Dziuba), Wolinowski, Misiak (70, Przezak)
  • Skład ŁKS III Łódź: Kamil Kaczmarek – Kacper Krus, Jakub Marchiwcki, Igor Grzejdziak (65, Julian Mordasiewicz), Oskar Zborowski (55, Patryk Żak), Michał Niedźwiecki (65, Oskar Stachurski), Wiktor Kościuk (75, Marcin Juraś), Krystian Gołdyn, Jakub Piotrowski, Adam Król, Bartosz Bargiel (46, Łukasz Jakubiak). Trenerzy: Michał Zientarski, Radosław Pęciak.