Side czeka na nas

04 / 01 / 2022

Przed nami już czwarte zgrupowanie w tureckim Side, gdzie piłkarze ŁKS-u kolejny raz zamierzają przygotować formę do rundy wiosennej. Dziś przypomnimy co to za miejsce, gdzie będą mieszkać nasi piłkarze i gdzie trenować.

Miejsce z historią

Z urzędowego obowiązku przypomnijmy, że Side, w którym łodzianie pojawią się już czwarty raz, to położone na południu Turcji w prowincji Antalya kilkunastotysięczne miasto. W odległej przeszłości po okolicy harcowali piraci, a miejsce to upodobali sobie także w starożytności Kleopatra i Marek Antoniusz. Dziś natomiast to cichy cieszący się renomą kurort wypoczynkowy, słynący z pięknych plaż i antycznych zabytków. W Side łodzianie zameldują się 28 stycznia. Powrót do kraju zaplanowano na 11 lutego.

Cisza i spokój

Niespodzianek nie będzie także w temacie hotelu. Pięciogwiazdkowy luksusowy Hotel The Sense Deluxe, położony ok. dwustu metrów od plaży i dedykowany tym wszystkim, którzy cenią sobie ciszę i spokój, sprawdził się już wielokrotnie, więc i tym razem stanie się bazą wypadową ełkaesiaków.

W zbudowanym w 2014 roku i położonym cztery kilometry od centrum Side hotelu znajdują się m.in. dwa baseny, profesjonalna strefa odnowy biologicznej oraz siłownia, poza tym miejsce to słynie z doskonałej kuchni i gustownego wystroju wnętrz. Wyróżnienie „Travellers’ Choice” portalu TripAdvisor mówi tu zresztą samo za siebie. Oczywiście na terenie hotelu wprowadzono dodatkowe zasady bezpieczeństwa w związku z wymogiem zachowania reżimu sanitarnego wynikającym z pandemii koronawirusa.

Baza na piątkę

Nie zmienią się kraj, miejscowość i hotel, nie zmieni się także to, co dla nas najważniejsze w trakcie zgrupowania, czyli baza treningowa. W trakcie pobytu w Turcji ełkaesiacy będą trenować w przepięknie usytuowanym kompleksie Arslan Zeki Demirci, nad którym górują kopuła i minarety miejscowego meczetu.

Trener Kibu Vicuña wraz z podopiecznymi będą mieli do dyspozycji (wraz z innymi drużynami, bo w tym okresie trenuje tutaj wiele zagranicznych klubów) dwanaście trawiastych boisk i właśnie tutaj ełkaesiacy zamierzają szlifować formę przed rundą wiosenną. Dodajmy, że w Side rozegramy 5 lutego sparing z kazachstańskim FK Atyrau, natomiast gry kontrolne z Rudarem Pljevlja z Czarnogóry (31 stycznia) i ukraińską Worskła Połtawa (9 lutego) odbędą się w oddalonym o ok. 50 km Belek.