Odeszła od nas Anna Adamczyk

03 / 01 / 2022

fot. archiwum Jacka Bogusiaka

Z głębokim żalem informujemy, że zmarła Anna Adamczyk, która przed laty należała do ważnych postaci Klubu Kibica Łódzkiego Klubu Sportowego.

Anna Adamczyk trenowała siatkówkę w prowadzonej wówczas przez słynnego Ryszarda Felisiaka drużynie ŁKS-u, ale swój ukochany klub koniec końców postanowiła wspierać przede wszystkim z trybun i to tej działalności poświęciła się bez reszty.

Od początku lat 70. Anna Adamczyk wraz z obecnym kustoszem tradycji ŁKS-u Jackiem Bogusiakiem odgrywała ważną rolę w Klubie Kibica ŁKS-u i to także dzięki niej spotkaniom „Rycerzy Wiosny” towarzyszyły wówczas, oczywiście poza nieprzebranymi tłumami kibiców, także kultywowane wówczas przez fanów zwyczaje.

Słynne odprawiane wówczas, tj. w latach 70., przed każdym meczem „czary” na środku boiska, a i wiele innych inicjatyw mających na celu wsparcie piłkarzy (na przykład w 1973 roku po przegranym wysoko meczu ze Stalą Mielec bukiet kwiatów otrzymał Jan Tomaszewski) i konsolidację środowiska kibiców ŁKS-u – wszystko to działo się z udziałem m.in. Anny Adamczyk, która wraz z Jackiem Bogusiakiem i Piotrem Teodorczykiem stworzyła też delegację ŁKS-u na pierwszy w historii zjazd przedstawicieli kibiców z całej Polski.

Informację o śmierci zasłużonej kibicki ŁKS-u przekazał nam Jacek Bogusiak. Rodzinie i wszystkim bliskim ś.p. Anny Adamczyk składamy szczere kondolencje.