Sędzia meczu z Sandecją

Sędzia meczu z Sandecją

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

Niedzielne spotkanie ŁKS-u z Sandecją Nowy Sącz, zaplanowane w ramach 31. kolejki Fortuna 1 Ligi, poprowadzi Jacek Małyszek.

W tym sezonie doświadczony arbiter prowadził trzynaście meczów (większość w Fortuna 1 Lidze), w których pokazał w sumie 70 żółtych kartek i 3 czerwone kartki oraz siedmiokrotnie wskazał na jedenasty metr.

Sędzia z Lublina pięć lat temu był rozjemcą wygranego 2:0 przez ełkaesiaków meczu z Puszczą w Niepołomicach na zapleczu ekstraklasy, a w rozgrywkach 2020/21 sędziował spotkanie łodzian z Koroną w Kielcach (2:1). W zeszłym sezonie ełkaesiacy spotkali go przy okazji wygranego 1:0 meczu z GKS-em Katowice i przegranego 0:2 meczu ze Stomilem Olsztyn.

W  niedzielę asystentami Jacka Małyszka będą Andrzej Zbytniewski i Paweł Smyk, a sędzią technicznym Karol Iwanowicz. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Jarosław Przybył oraz Kornel Paszkiewicz. Pierwszy gwizdek o godz. 12.40.