Aktualności

Sebastian Jarzębak sędzią meczu derbowego

3
16 / 09 / 2020

fot. Marcin Pirga / Cyfrasport

Arbitrem środowego meczu Widzewa z ŁKS-em będzie Sebastian Jarzębak, który w przeszłości sędziował już derby Łodzi.

Pochodzący z Bytomia arbiter w zeszłym sezonie prowadził 15 meczów w Fortuna I lidze, a po jednym w ekstraklasie, Pucharze Polski i barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. We wszystkich tych spotkaniach sędzia z Bytomia pokazał 92 żółte kartki (średnio: 5 na mecz), 2 czerwone kartki, a na jedenasty metr wskazał pięciokrotnie.

W bieżącym sezonie 46-letni sędzia był rozjemcą spotkania Pucharu Polski Odry Opole z Lechem Poznań, a także starcia Wisły Płock ze Stalą Mielec w PKO Ekstraklasie.

Co ciekawe, Tomasz Jarzębak prowadził już derby Łodzi. W marcu 2010 roku arbiter ten sędziował wygrane przez widzewiaków 4:1 spotkanie przy al. Unii 2, czyli ostatnie starcie tych drużyn na zapleczu ekstraklasy.

W sumie Sebastian Jarzębak był rozjemcą siedmiu meczów z udziałem ełkaesiaków. Dwa z nich łodzianie wygrali, dwa zremisowali i trzy przegrali. Po raz ostatni z tym arbitrem nasi piłkarze spotkali się w 2019 roku na zapleczu ekstraklasy, przy okazji wygranego 2:0 meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Sędziego wspierać będą na liniach Bartłomiej Lekki oraz Wojciech Szczurek. Arbitrem technicznym tego spotkania będzie Paweł Dziopak. Przypominamy, że na pierwszoligowych boiskach nie ma wideo-weryfikacji VAR.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]