Drużyna

Maksymilian Rozwandowicz w Zagłębiu Sosnowiec

21.06.2022

21.06.2022

Maksymilian Rozwandowicz w Zagłębiu Sosnowiec

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Po blisko sześciu latach gry w barwach naszego klubu Maksymilian Rozwandowicz odchodzi z ŁKS-u. W nowym sezonie zawodnik będzie występował w Zagłębiu Sosnowiec.

Wychowanek Włókniarza Pabianice pojawił się w Łódzkim Klubie Sportowym na początku 2017 roku. W barwach naszego klubu regularnie występował w III, II i I lidze, a także w ekstraklasie. W sumie defensywny pomocnik, który pojawiał się także na środku obrony, rozegrał z przeplatanką na piersi 150 meczów i zdobył 17 goli.

Maksymilian Rozwandowicz był ważną postacią drużyny, która wywalczyła trzy awanse z rzędu, zresztą w ostatnich sezonach to właśnie on pełnił rolę kapitana drużyny. To poza tym jedyny zawodnik w historii naszego klubu z golami w czterech najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce (trafiał też do bramki w barwach czwartoligowych rezerw ŁKS-u). W poprzedniej pierwszoligowej kampanii rozegrał 23 mecze i zdobył jedną bramkę.

W nowym sezonie piłkarza nie zobaczymy w barwach ŁKS-u. Umowa zawodnika z naszym klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Maksymilian Rozwandowicz będzie teraz piłkarzem Zagłębia Sosnowiec, które w poprzednim sezonie zajęło 15. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Maksie, życząc ci zdrowia i powodzenia w dalszej karierze, dziękujemy Ci za każdy ze 150 meczów oraz za wiele wspólnych wspomnień, których jesteś bardzo ważną częścią.