Aktualności

Vladyslav Okhronchuk piłkarzem ŁKS

19
19 / 06 / 2022

Trzeci nowy na pokładzie! Zawodnikiem ŁKS-u zostanie Vladyslav Okhronchuk. Nasz klub związał się z ukraińskim pomocnikiem kontraktem obowiązującym od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

24-letni piłkarz występuje na pozycji defensywnego pomocnika, imponuje warunkami fizycznymi (190 cm), w przeszłości występował na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej Ukrainy oraz w kazachskim odpowiedniku polskiej ekstraklasy, a ostatnie pół roku spędził w GKS-ie Jastrzębie.

W swojej ojczyźnie piłkarz reprezentował barwy Kolosa Kovalivka, Podilla Chmielnicki i MFK Mikołajów (41 meczów, 3 gole i 3 asysty). Jesienią 2021 roku Ukrainiec grał dla kazachskiego Żetysu Tałdykorgan (10 meczów i 1 asysta), natomiast na zapleczu polskiej ekstraklasy wystąpił w 14 spotkaniach, zdobył 1 gola (w meczu GKS-u Jastrzębie z Arką Gdynia) i zanotował 1 asystę.

Vladyslav Okhronchuk związał się z ŁKS-em umową obowiązującą od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Ukrainiec jest trzecim zawodnikiem, który dołączy do drużyny przed sezonem 2022/2023. Wcześniej nasz klub wzmocnili Dawid Kort i Bartosz Biel.


Vladyslav Okhronchuk w lidze

  • Fortuna 1 Liga (Polska): 14 meczów / 1 gol / 1 asysta
  • Persza liga (Ukraina): 41 meczów / 3 gole / 3 asysty
  • Premier liga (Kazachstan): 7 meczów 1 asysta

Fundacja Słonie na Balkonie

Vladyslav Okhronchuk jest piątym w historii – po Ihorze Łysaku, Konstiantynie Machnowskyjm, Jewhenie Radionowie i Władysławie Terentjewie – piłkarzem z Ukrainy, który będzie reprezentował barwy ŁKS-u. A że piłka nożna to coś więcej niż sport i zawsze ważna powinna być w niej empatia, zachęcamy do zapoznania się działalnością Fundacji Słonie na Balkonie pomagającej dzieciom po traumie. Dzisiaj dołączają do nich dzieci z Ukrainy, po traumie wojennej. Wspierając zbiórkę pomagasz rodzinom, które uciekły z Ukrainy szukając bezpieczeństwa w Polsce. Więcej o pomocy na stronie internetowej Fundacji.

Przedstawiciele łódzkiej Fundacji opowiadają, że często słuchają bardzo smutnych historii o dzieciach tak wylęknionych, że mają problemy ze snem. Bojących się wyłączać lampkę na noc, a każdy samolot przelatujący po niebie, każdy nagły hałas, budzi w nich lęk. Po czasie spędzonym w schronach dzieci nie chcą rozbierać się do snu. Wolą pozostać w ubraniu, na wypadek, gdyby trzeba było uciekać. Bo one chcą uciekać. Martwią się, że wciąż są za blisko Ukrainy, za blisko wojny. Fundacja Słonie na Balkonie opiekuje się osobami w wielkim kryzysie, ze stanami lękowymi, depresyjnymi. Dzięki pomocy, do której zachęcamy, mogą prowadzić dyżury psychologów przy darmowym telefonie wsparcia psychologicznego – 800 800 602 – oraz zapewniają pomoc terapeutyczną dla rodzin dotkniętych kryzysem wojennym. Pomóc można wpłacając darowiznę.

Fundacja Słonie na Balkonie działa od 10 lat, pomagając dzieciom skrzywdzonym, ofiarom przestępstw, dzieciom, które straciły rodziców i dom. Pod stałą opieką ma ponad 350 podopiecznych.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny