Aktualności

Ricardinho nie zagra w ŁKS

7
13 / 05 / 2022

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W związku z wdrożonym w klubie planem naprawczym mającym zapobiec w przyszłości przypadkom naruszania dyscypliny finansowej ŁKS Łódź przedstawił Ricardinho propozycję rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

W czwartek ŁKS Łódź przedstawił Ricardinho propozycję rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Piłkarz nie zgodził się proponowane przez klub warunki, lecz prawdopodobnie nie wystąpi już w barwach ŁKS-u.

Przedstawiona zawodnikowi propozycja jest ściśle związana z realizowanym w klubie planem naprawczym, który m.in. poprzez redukcję części wydatków na utrzymanie pierwszoligowego zespołu piłkarskiego ma na celu poprawienie sytuacji klubu i zapobieżenie przypadkom naruszania dyscypliny finansowej, co istotne jest tak ze względu na zachowanie płynności finansowej, jak i spełnienie wymogów licencyjnych.

– Uwzględniając nasze aktualne możliwości finansowe, zaproponowaliśmy Ricardinho rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Niestety, ze strony zawodnika nie było widać jakiejkolwiek chęci do wypracowania wspólnego stanowiska w tej sprawie – wyjaśnia Jarosław Olszowy, prokurent ŁKS Łódź.

Dodajmy, że Ricardo Cavalcante Mendes czyli Ricardinho pojawił się w ŁKS-ie w lutym 2021 roku. 32-letni brazylijski napastnik w poprzednim sezonie rozegrał 17 meczów (6 goli). W bieżących rozgrywkach Ricardinho wystąpił w 21 spotkaniach (bez gola).Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny