Rezerwy grają dalej! KS Kutno – ŁKS II Łódź 0:0, K. 4:5

9
29 / 09 / 2021

W środę rezerwy ŁKS-u po 120 minutach i serii rzutów karnych wyeliminowały KS Kutno. Ełkaesiacy awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka, dzięki czemu już w 1. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Jędrzej Zając. Skrzydłowy ŁKS-u sprytnie uprzedził bramkarza gospodarzy, ale naciskany przez obrońców posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. Później gra się uspokoiła i toczyła głownie w środku pola. Ełkaesiacy raz po raz próbowali posyłać piłkę za plecy miejscowych obrońców, ale często wychodzący na pozycję strzelecką Łukasz Dynel łapany był na spalonym. Pod koniec pierwszej połowy napastnik ŁKS-u uniknął ofsajdu, ale w pojedynku oko w oko z Michałem Sokołowiczem musiał uznać wyższość golkipera.

Gracze z Kutna już pierwszą połowę kończyli w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę (za symulowanie w polu karnym) otrzymał kapitan zespołu Adrian Kralkowski. Po kwadransie drugiej połowy sędzia ukarał czerwoną kartką za faul na Łukaszu Dynelu bramkarza gospodarzy. KS Kutno mecz kończyło w dziewiątkę, a miejsce między słupkami bramki miejscowych zajął Patryk Wolański, który zaraz po wejściu na boisko obronił rzut karny egzekwowany właśnie przez Dynela.

W Kutnie nie doczekaliśmy się goli ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce (w jej trakcie na boisku oglądaliśmy w barwach rezerw ŁKS-u Adama Króla i Jana Jakubczaka), więc o awansie do kolejnej rundy zdecydowała seria jedenastek. W tym elemencie gry ełkaesiacy okazali się lepsi – pojedynek z Michałem Kołbą przegrali Adam Patora i Piotr Kasperkiewicz (ten pierwszy trafił w poprzeczkę, ten drugi nie trafił w światło bramki), a decydujący rzut karny dla łodzian wykorzystał Tomasz Górecki. W nagrodę ŁKS II Łódź awansował do V rundy Okręgowego Pucharu Polski.

IV runda Okręgowego Pucharu Polski / KS Kutno – ŁKS II Łódź 0:0 (kar. 4:5)

• Seria rzutów karnych: 0:1 Łukasz Dynel, 1:1 Mateusz Ostrowski, 1:2 Bartosz Bargiel, 2:2 Maciej Kraśniewski, 2:3 Adam Król, 3:3 Jakub Światek, 3:3 Jan Jakubczak (nie trafił), 4:3 Sebastian Szczytniewski, 4:4 Michał Karlikowski, 4:4 Adam Patora (nie trafił), 4:5 Tomasz Górecki, 4:5 Piotr Kasperkiewicz (nie trafił)

• ŁKS II: Michał Kołba – Michał Karlikowski, Igor Lambrecht, Artur Sójka, Jowin Radziński (89, Lamine Coulibaly)– Jędrzej Zając, Mikołaj Lipień (58, Tomasz Górecki), Adrian Czypicki (91, Jan Jakubczak), Mateusz Jastrzembski (91, Adam Król), Dariusz Gmosiński (71, Bartosz Bargiel) – Łukasz Dynel. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • KS Kutno: Michał Sokołowicz – Marcin Kacela (75, Jakub Światek), Bartosz Bujalski (90, Adam Patora), Wojciech Skawiński (30, Kamil Rokosz), Damian Szczepański (75, Fabian Bulek), Krzysztof Cudowski (60, Patryk Wolański), Konrad Niedzielski (70, Mateusz Ostrowski), Sebastian Szczytniewski, Maciej Kraśniewski, Adrian Kralkowski, Piotr Kasperkiewicz. Trener: Dominik Tomczak.

Autor: Mateusz Żegota