Pelikan lepszy. Pelikan – ŁKS II 3:0

2
26 / 09 / 2021

W niedzielę rezerwy ŁKS-u przegrały z Pelikanem Łowicz 0:3 w meczu rozegranym w ramach 10. kolejki trzeciej ligi. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą.

Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka do niedzielnych zawodów przystąpili osłabieni wskutek kontuzji, kartek oraz powołania kilku zawodników do pierwszej drużyny. Właśnie dlatego w drugiej połowie na boisku w barwach naszego zespołu pojawiła się jedenastka młodzieżowców.

Biało-czerwono-biali nieźle rozpoczęli spotkanie, a podobać się mogło zwłaszcza to, w jaki sposób goście operowali piłką. Na nieszczęście ełkaesiaków, już w 13. minucie przytrafił się błąd w kryciu, po którym gospodarze objęli prowadzenie. Do przerwy Pelikan zdobył jeszcze dwie bramki po indywidualnych błędach obrońców rezerw ŁKS-u. Najpierw Kamil Łojszczyk wykorzystał pomyłkę Artura Sójki, a chwilę przed końcem pierwszej połowy Adrian Marcioch przypieczętował zwycięstwo drużyny z Łowicza.

10. kolejka III ligi / Pelikan Łowicz – ŁKS II Łódź 3:0 (3:0)

• Bramki: 1:0 Radosław Kuciński, 2:0 Kamil Łojszczyk, 3:0 Adrian Marcioch

• ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Igor Lambrecht, Artur Sójka, Jowin Radziński – Michał Karlikowski (61, Jędrzej Zając), Mikołaj Lipień (56, Mateusz Jastrzembski), Adrian Czypicki, Tomasz Górecki (46, Dariusz Gmosiński), Jakub Romanowicz (75, Adam Król) – Łukasz Dynel (61, Bartosz Bargiel). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Pelikan (wyjściowy skład): Patryk Orzeł – Adrian Marcioch, Grzegorz Warzyński, Patryk Pomianowski, Kamil Łojszczyk, Emil Woliński, Igor Tomaszewski, Robert Ziółkowski, Radosław Kuciński, Tomasz Kolus, Krystian Rutkowski. Trener: Robert Wilk.

Autor: Mateusz Żegota