Zwycięstwo w strugach deszczu. ŁKS II – Broń Radom 2:1

12
18 / 09 / 2021

W 9. kolejce trzeciej ligi ŁKS II Łódź odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie. Po zaciętym spotkaniu biało-czerwono-biali pokonali Broń Radom 2:1.

Łodzianie i radomianie rywalizowali o ligowe punkty w strugach ulewnego deszczu i  od samego początku spotkania widać na boisku było, że pogoda będzie często płatać figle defensorom obydwu drużyn. Tak stało się już w 3. minucie meczu, kiedy dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła Macieja Radaszkiewicza celną główką wykończył Michał Karlikowski. Gospodarze nie poprzestali na jednej bramce i wkrótce podwyższyli prowadzenie. W 12. minucie Michał Karlikowski został sfaulowany w szesnastce, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się jak zwykle Aleksander Ślęzak. Z dwubramkową zaliczką łodzianie zeszli na przerwę.

Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły bez zmian. Lepiej zaprezentowali się w niej jednak goście, którzy zdobyli bramkę kontaktową. W 73. minucie nieporozumienie środkowych obrońców ŁKS II wykorzystał wprowadzony wcześniej z ławki skrzydłowy Michał Kielak. Na szczęście dla podopiecznych Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka było to jedyne trafienie gości w tym spotkaniu, dzięki czemu trzy punkty zostały w Łodzi.

9. Kolejka III ligi / ŁKS II Łódź – Broń Radom 2:1 (2:0)

• Bramki: 1:0 Michał Karlikowski (3), 2:0 Aleksander Ślęzak (13-karny), 2:1 Michał Kielak (73).

• Skład ŁKS II: Michał Kot – Marcel Wszołek, Damian Nowacki, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Michał Karlikowski (62, Dariusz Gmosiński), Mikołaj Lipień (62, Adrian Czypicki), Artur Sójka (90, Tomasz Górecki), Maciej Radaszkiewicz, Jakub Romanowicz (73, Mateusz Jastrzembski) – Łukasz Dynel.  Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Skład Broni: Jakub Kosiorek – Adrian Grudzienm Matheus Ceschin Diaz, Michał Wrześniewski, Piotr Goliasz (62, Paweł Michalski), Robert Kowalczyk, Tomasz Bartosiak, Patryk Poręba (82, Denzell Mora Gonzalez), Bartosz Olszewski, Igor Kośmicki, Kamil Kumoch (62, Michał Kielak). Trener: Marek Chudziński.
Autor: Mateusz Żegota