Aktualności

Rezerwy awansowały do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski

11
06 / 11 / 2019

fot. Paweł Ciesielski

Druga drużyna ŁKS-u należycie wywiązała się z roli faworyta i pokonała w Rzgowie miejscowego Zawiszę 4:1 w piątej rundzie okręgowego Pucharu Polski. W nagrodę młodzi podopieczni Pawła Drechslera zagrają na wiosnę w najlepszej ósemce rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Piłkarze ŁKS-u II przystąpili do środowego meczu podbudowani efektowną ligową wygraną z Wartą Sieradz. Tym razem jednak zadanie mieli nieco trudniejsze, bo podobnie jak we wszystkich wcześniejszych spotkaniach pucharowych musieli radzić sobie bez zawodników, którzy na co dzień trenują w pierwszym zespole.

Pierwsza połowa zmagań na kameralnym obiekcie przy ulicy Tuszyńskiej była dość wyrównana i do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę rywala. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 58. minucie, kiedy Przemysław Różycki precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Dawida Rosiaka i nieoczekiwanie to gospodarze objęli prowadzenie.

Stracony gol nie podciął skrzydeł młodym ełkaesiakom i na niespełna kwadrans przed upływem regulaminowych 90 minut do siatki miejscowych trafił Tomasz Górecki. Na zdobycie drugiej bramki najstarszym zawodnikom Akademii ŁKS zabrakło już jednak czasu i o losach zawodów musiała zadecydować dogrywka.

Im dłużej trwało spotkanie, tym piłkarze miejscowych coraz bardziej opadali z sił i coraz większą przewagę zyskiwali biało-czerwono-biali. Jej efekty uwidoczniły się w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy to bramkarz Zawisza aż trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z bramki. Najpierw za sprawą Jakuba Pieli, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. Później na listę strzelców ponownie wpisał się Górecki, a na 120 sekund przed końcem wynik spotkania ustalił Piela.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 13.30 ŁKS II czeka kolejne spotkanie ligowe – tym razem na wyjeździe z Jutrzenką Warta. Stawką tej potyczki będzie umocnienie się na piątym miejscu w ligowej tabeli. A do walki o wojewódzki Puchar Polski ełkaesiacy wrócą w przyszłym roku. Ich potencjalnymi rywalami w ćwierćfinale są: RKS Radomsko (7. miejsce w III lidze), Unia Skierniewice (9. miejsce w III lidze), Pelikan Łowicz (10. miejsce w III lidze), Warta Sieradz (wicelider IV ligi), Polonia Piotrków Trybunalski (3. miejsce w IV lidze), Jutrzenka Warta (11. miejsce w IV lidze) oraz Widzew II (wicelider łódzkiej klasy okręgowej).

Przypomnijmy, w zeszłym sezonie ŁKS II również dotarł do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie przegrał 2:4 z Unią Skierniewice. Trzymamy kciuki, aby tym razem pucharowa przygoda zawodników Akademii ŁKS trwała znacznie dłużej!


POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]