Rezerwy awansowały do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski

06 / 11 / 2019

fot. Paweł Ciesielski

Druga drużyna ŁKS-u należycie wywiązała się z roli faworyta i pokonała w Rzgowie miejscowego Zawiszę 4:1 w piątej rundzie okręgowego Pucharu Polski. W nagrodę młodzi podopieczni Pawła Drechslera zagrają na wiosnę w najlepszej ósemce rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Piłkarze ŁKS-u II przystąpili do środowego meczu podbudowani efektowną ligową wygraną z Wartą Sieradz. Tym razem jednak zadanie mieli nieco trudniejsze, bo podobnie jak we wszystkich wcześniejszych spotkaniach pucharowych musieli radzić sobie bez zawodników, którzy na co dzień trenują w pierwszym zespole.

Pierwsza połowa zmagań na kameralnym obiekcie przy ulicy Tuszyńskiej była dość wyrównana i do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę rywala. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 58. minucie, kiedy Przemysław Różycki precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Dawida Rosiaka i nieoczekiwanie to gospodarze objęli prowadzenie.

Stracony gol nie podciął skrzydeł młodym ełkaesiakom i na niespełna kwadrans przed upływem regulaminowych 90 minut do siatki miejscowych trafił Tomasz Górecki. Na zdobycie drugiej bramki najstarszym zawodnikom Akademii ŁKS zabrakło już jednak czasu i o losach zawodów musiała zadecydować dogrywka.

Im dłużej trwało spotkanie, tym piłkarze miejscowych coraz bardziej opadali z sił i coraz większą przewagę zyskiwali biało-czerwono-biali. Jej efekty uwidoczniły się w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy to bramkarz Zawisza aż trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z bramki. Najpierw za sprawą Jakuba Pieli, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. Później na listę strzelców ponownie wpisał się Górecki, a na 120 sekund przed końcem wynik spotkania ustalił Piela.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 13.30 ŁKS II czeka kolejne spotkanie ligowe – tym razem na wyjeździe z Jutrzenką Warta. Stawką tej potyczki będzie umocnienie się na piątym miejscu w ligowej tabeli. A do walki o wojewódzki Puchar Polski ełkaesiacy wrócą w przyszłym roku. Ich potencjalnymi rywalami w ćwierćfinale są: RKS Radomsko (7. miejsce w III lidze), Unia Skierniewice (9. miejsce w III lidze), Pelikan Łowicz (10. miejsce w III lidze), Warta Sieradz (wicelider IV ligi), Polonia Piotrków Trybunalski (3. miejsce w IV lidze), Jutrzenka Warta (11. miejsce w IV lidze) oraz Widzew II (wicelider łódzkiej klasy okręgowej).

Przypomnijmy, w zeszłym sezonie ŁKS II również dotarł do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie przegrał 2:4 z Unią Skierniewice. Trzymamy kciuki, aby tym razem pucharowa przygoda zawodników Akademii ŁKS trwała znacznie dłużej!