Aktualności

Remis z wiceliderem. Unia Skierniewice – ŁKS II Łódź 1:1

7
23 / 10 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W 15. kolejce trzeciej ligi rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowały na wyjeździe 1:1 z drugą w tabeli Unią Skierniewice.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania rezerw ŁKS-u na boisku wicelidera trzeciej ligi upłynęła pod znakiem rzutów karnych, bo sędzia w pierwszych czterdziestu pięciu minutach zawodów na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki wskazał w sumie aż trzykrotnie.

Najpierw, tuż po upływie kwadransa, rzut karny wywalczyli łodzianie (Dariusz Gmosiński), a że Aleksander Ślęzak nie marnuje takich okazji, ełkaesiacy objęli w Skierniewicach prowadzenie. W 26. minucie po drugiej stronie boiska rzut karny na wyrównującego gola zamienił Kamil Sabiłło, co więcej w doliczonym czasie do pierwszej połowy ten sam zawodnik jeszcze raz stanął „oko w oko” z Michałem Kotem, lecz tym razem świetnie między słupkami bramki spisał się golkiper ŁKS-u.

Unia zmarnowała rzut karny przed przerwą, a w drugiej połowie nie zdołała, podobnie jak ełkaesiacy, znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy rywala, więc drużyny podzieliły się punktami. Piłkarze rezerw ŁKS-u po piętnastu kolejkach trzeciej ligi mają na koncie 18 punktów. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka w następnej serii spotkań zmierzą się na własnym boisku z Polonią Warszawa.


15. kolejka III ligi / Unia Skierniewice – ŁKS II Łódź 1:1 (1:1)

  • Bramka: 0:1 Aleksander Ślęzak (18 – kar.), 1:1 Kamil Sabiłło (26 – kar.)

Składy:

  • Unia (wyjściowa „11”): Mateusz Wlazłowski – Bartosz Broniarek, Piotr Drabik, Konrad Kowalczyk, Andrzej Krajewski, Kamil Sabiłło, Damian Makuch, Bartosz Winkler, Maciej Wilanowski, Miłosz Nowak, Jakub Jasiński. Trener: Piotr Kocęba.
  • ŁKS II: Michał Kot – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Michał Karlikowski (86, Bartosz Bargiel), Jakub Romanowicz (77, Mikołaj Lipień), Mateusz Kowalczyk (86, Mateusz Jastrzembski), Jan Kuźma, Artur Sójka, Dariusz Gmosiński (77, Jowin Radziński), Łukasz Dynel (64, Jędrzej Zając). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny